Hľadať
     
  
Home  Prihlás sa/Registruj English Slovak        Hlavná stránka    Na Stiahnutie   Užívateľský účet   Pridaj článok   Top 10   Archív článkov   Témy   Kontakt   

Hlavné menu

· Úvodná stránka
· Archív článkov
· Najlepších 20
· Naše súťaže
· CQ Infoservis
· HAM vysielanie
· LF+HF
· VHF+SHF
· QRP
· Contesting
· Technika
· Prefix list
· IOTA list
· DX cluster
· QSL info
· VHF databáza a lokátory
· Tabuľka DXCC OM - YL, XYL
· Inzercia
· Linky (www odkazy)
· Na stiahnutie
· Diskusné fórum
· Svetový čas
· Pridaj novinku
· Váš účet
· Súkromné správy
· Odporúčajte nás
· Kniha návštev


OM LOW POWER VHF CONTEST

OM LOW POWER VHF CONTEST
Výsledky preteku 2005
Ceny 2005
Propozície preteku 2006
Výsledky preteku 2006

Propozície preteku 2007
Výsledky preteku 2007

Propozície preteku 2008
Výsledky preteku 2008

Propozície preteku 2009
Výsledky preteku 2009

Propozície preteku 2010
Výsledky preteku 2010

Propozície preteku 2011
Výsledky preteku 2011

Propozície preteku 2012
Výsledky preteku 2012

Propozície preteku 2013
Výsledky preteku 2013

Propozície preteku 2014
Výsledky preteku 2014


Propozície preteku 2015
Výsledky preteku 2015

Propozície preteku 2016
Výsledky preteku 2016

Propozície preteku 2017
Výsledky preteku 2017

Propozície preteku 2018
Výsledky preteku 2018

CQ.sk podporuje Moon contest

MOON contest


Antény OK5IM

OK5IM banner


Kto je on-line?

Vitajte, Anonymous
Užívateľské meno
Heslo
(Registrova?)
Členstvo:
Najnovšie: OM1MZ
Nové dnes: 0
Nové včera: 0
Celkove: 3504

ľudí online:
Návštevníkov: 72
Členov: 0
Spolu: 72


Posledných 10 inzerátov

· 1: predam FT991A


ZS10WCS aj Digi na 15m


OM7DD napísal: "Špeciálna značka ZS10WCS propagujúca nadchádzajúce majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sa budú konať od 11.júna 2010 v Južnej Afrike, sa ozvala aj digi prevádzkou...

Geoff ZS6GRL vysiela v týchto dňoch pod značkou ZS10WCS. Od septembra minulého roku sme mali možnosť robiť túto stanicu módmi CW a aj SSB na pásmach 80, 40 a 20m. Chlapi sa pochlapili a "vyliezli" krásnym signálom aj na 15m a dokonca digi prevádzkou /PSK31/. Ak máte možnosť a chuť, urobte si aj Vy túto špeciálnu stanicu. Každý, kto bude v logu dostane cez Bureau pekný QSL lístok s motívom svetového šampionátu. Viac info nájdete TU. Veľa šťastia."
Arecibo na 70cm EME


V pondeli vecer 22.brezna bude QRV 305m radioteleskop v Arecibu na 70cm. Blizsi informace viz http://www.ok2kkw.com/arecibo_march2010.htm. Singnal by mel byt slyset i na jednoduchy dipol.

73 Matej, OK1TEH
Zimní QRP závod 2010


Zimné počasie Vypadá to, že Zimní QRP závod již má své pevné místo v termínovníků hamů. Ne všichni mají sílu, schopnosti a zdraví schopné odolávat nečasu po dopoledne, tak alespoň rozdávají body „od krbu“. Jsem rád, že jste pochopili, že jde o trochu netradiční závod, kde si člověk přinese ještě jiné zážitky, než zasednout k zařízení a mlátit do toho celý den hlava nehlava. Spíše v hlavě uváznou dojmy z přípravy a návratu, než z vlastního závodu. Letos se mi vyhodnocení Zimního QRP závodu poněkud zpozdilo. V kritický víkend a ještě další jsem musel si vydělávat na chléb svůj vezdejší, potom dovolená.

Letošní závod byl správně zimní. Sněhu mraky, takže mnoho kopců bylo nedobytných. Kolikrát ani ne proto, že by se na něj nebylo možné dostat pěšky či na lyžích, ale nejbližší místo na odstavení auta bylo několik kilometrů daleko. Na počtu závodníků se to naštěstí tak moc neodrazilo, účast sice menší, než vloni, ale ne zase o moc. Hodně stanic jelo „od krbu“ mimo soutěž. Stále bylo koho dělat, žádné dlouhé výzvy bez ohlasu. Němci se už naučili, že v termínu jejich BBT je v Čechách, Moravě a Slezsku také aktivita a začali točit antény sem. Odrazilo se to v počtu stanic z DL. Zúročuje se tak můj názor nepodlehnout lidové tvořivosti a okopírovat co nejvěrněji něco, co funguje po desítky let.

Trochu čísel. Dal jsem si tu práci a spočítal, kolik volaček se vyskytlo v denících, které se mi dostaly do ruky. Na 144 MHz to bylo 41 x DL, 1 x HA, 2 x I, 3 x OE, 2 x OK/OE5, 95 x OK, 16 x OM, 2 x SP. Na 432 MHz poněkud méně, 6 x DL, 1 x OE, 52 x OK, 15 x OM, 1 x SP.

K vlastnímu vyhodnocení. Nejvíc problémů nadělal se správným zápisem Josef OK1ES/QRP. Používal hláskování á la Rakušáci OK1ES portable QRP. I to QRP za značkou dost lidí vykolejilo, přestože na KV je to běžná přípona. Když už probírám Josefa, řešil jsem ještě jeden problém a to, že obě stanice, které dělal CW, zapsaly shodně značku OK1ES. Pro jistotu jsem se ho zeptal na způsob vysílání, na CW nepoužíval počítač ani jinou paměť kromě té mezi náušníky sluchátek, dával ručně na bugu.
Naco byt Hamom


om2aml napísal: "Zdravim vsetkych OM, cital som uz vela krat naco je radioamaterstvo, a ze aj tak je na ustupe [ved mame mobily..]. Musim na zaklade mojej skusenosti povedat, ze okrem zabavy a paradneho pocitu zo spojeni to ma aj prakticku stranku. Na zaklade Murphyho zakonov sa auto pokazi v noci a vonku musi byt zima. Ideal je aj miesto mimo civilizacie pri RS. Mojim velkym a jedinym stastim bol vedla mna sediaci Vlado OM3TWM, ktory mal cislo na Tibora OM3CRB. Tibor znaly pomerov a telefonnych cisiel, ved je z RS, vybavil odtahovu sluzbu. To, co zo zaciatku vyzeralo ako ciste zufalstvo bolo za 40 minut vybavene a auto uz sedelo na plosine.

Este raz velka vdaka kamaratom s rovnakou OM3CRB a OM3TWM.

asi by som tam bol este dnes [popripade nasou mensinou odlachceny o kolesa....]. Michal OM2AML"
Russian DX Contest


Sedemnásty ročník Russian DX Contest-u sa bude konať už tento víkend, 20.-21.marca 2010. Začiatok je v sobotu o 12.00UT a koniec v nedeľu o 12.00UTC, celková dĺžka pretekov je 24 hodín. Súťaží sa v pásmach 1,8 až 28MHz (okrem WARC). Nevšednou je možnosť zúčastniť sa pretekov v dvoch kategóriách z nasledovných:

 • SOAB–MIX - Single Op, All Bands, MIXED,
 • SOAB–MIX-LP - Single Op, All Bands, MIXED, Low Power 100 watts
 • SOAB-MIX-QRP - Single Op, All Bands, MIXED, QRP 5 watts
 • SOAB–CW - Single Op, All Bands, CW
 • SOAB–CW–LP - Single Op, All Bands, CW, Low Power 100 watts
 • SOAB–SSB - Single Op, All Bands, SSB
 • SOAB–SSB-LP - Single Op, All Bands, SSB, Low Power 100 watts
 • SOSB - Single Op, single band, MIXED (6 different band entries, separately 160, 80, 40, 20, 15, 10 m)
 • MOST - Multi Op, All Bands, Single transmitter, MIXED
 • MO2T - Multi Op, Two transmitters, MIXED
 • SWL - MIXED

 • Neruské stanice vysielajú report a poradové číslo od 001. Ruské vysielajú report a dve písmená - skratku oblasti. Násobičmi sú oblasti a Ruska a DXCC zeme.

  Zoznam oblastí: AB, AD, AL, AM, AO, AR, BA, BO, BR, BU, CB, CN, CK, CT, CU, DA, EA, EW, GA, HA, HK, HM, IR, IV, JA, JN, KA, KB, KC, KE, KG, KI, KJ, KK, KL, KM, KN, KO, KP, KR, KS, KT, KU, LO, LP, MA, MD, MG, MO, MR, MU, NN, NO, NS, NV, OB, OM, OR, PE, PK, PM, PS, RA, RO, SA, SL, ST, SM, SO, SP, SR, SV, TA, TB, TL, TM< TN, TO, TU, TV, UD, UL, UO, VG, VL, VO, VR, YA.

  Úplné znenie podmienok Russian DX Contestu nájdete na www.rdxc.org. TNX Števo OM4TW za avízo.
  QSL z OM rarita?


  om4jd napísal: "QSL z OM raritou?

  SM5CZQ – Kjell sa na mňa obrátil emailom, že nemôže vydolovať QSL z OM
  na 160m, ktoré potrebuje do DXCC a či postačí poštovné 2 USD. QSL požadoval
  za naše QSO na 160m z r. 2004. /Z kontestov QSLs neposielam, ale kto lístok požiada, tak 100% return./. Po obdržaní tohoto emailu som mu hneď na druhý deň poslal môj QSL direkt bez nároku úhrady poštovného. Jeho reakcia stojí za to!!

  Hello again Juraj!

  You are a real gentleman and know what ham spirit means. I thank you very much for QSL received. Finally OM is confirmed on 160m. From my experience OM-land operators are always good sounding and have a good reputation. So you are certainly one of them, hi. Sorry to say I don´t know too much about your country. I think I have to learn more about the Slovak Republic.

  /preklad autor/
  Ty si skutočný džentlman a viem čo HAM spirit znamená. Veľmi Ti ďakujem za obdržaný
  QSL. Konečne mám OM potvrdené na 160m. Z mojej skusenosti operátori z OM majú vždy
  dobrý zvuk a dobrú reputáciu. Ty si určite jeden z ních hi. S lútosťou musím povedať, že neviem toho moc o Tvojom štáte. Myslím, že sa musím ešte naučiť viac o Slovenskej republike.
  73´s de Kjell

  PS: hreje ma dobrý pocit byť „first“ OM/160m u „kolegu“ zo Škandinávie.
  OM4JD-Juraj
  "
  Vynovená webstránka N1MM logu


  Obľúbený log N1MM sa dočkal vynovenia webstránky. Novinkou je možnosť registrácie na stránke a dostávať na email správy, keď dôjde na webe ku zmene. Prepracovaná je aj možnosť vyhľadávania a navigácie po stránkach. Adresa: http://n1mm.hamdocs.com/tiki-index.php  OL PARTY 2010


  Úvod: Nejdříve pár vysvětlujících slov pro mladší amatérskou generaci. Cca do r. 1990 byla vydávána OK koncese pouze od 18 let věku držitele. Naštěstí zde byla možnost požádat o zvláštní povolení pro mládež (15 až 19 let věku) a při troše štěstí jej obdržet, tj. dostat přidělenou značku, začínající OL s třípísmenným sufixem. Povolená pásma byla 160m (samozřejmě pouze CW), 2m a 70cm s výkonem do 10W. Toto mělo nespornou výhodu v tom, že když se potkaly na pásmu 2 OL stanice, bylo oběma jasné že protějšek je někdo v jejich věku se stejnými zájmy, a o to snáze se navazovala přátelství. Abychom si pripomněli dobu, kdy jsme si při vysílání a vzájemných setkáních užili kopec legrace, rozhodli jsme se uspořádat OL Party pro všechny ex-OL a ostatní HAMy, kteří mají kladný vztah k OL, TOP bandu nebo ke srandě.

  Účel závodu: Chceme si trochu zavysílat a zjistit, kdo ze starých známých OL má jakou OK-OM značku a jestli ještě pořád nezanevřel na éter. Od minulé podobné akce (výsledky zde) jsme chtě nechtě zestárli o 7 let, někteří tehdejší účastníci se začali dotazovat kdyže bude další kolo... Není důležité zvítězit, ale pokecat se známými...

  Datum a čas konání
  Sobota 11.9.2010 1900Z-2100 UTC tj. 2100-2300 LČ (2 hodiny) FYI západ slunce 1910 LČ

  Pásma a druhy provozu
  Pouze CW 160m:
  1850 - 1950 kHz (původní pásmo přidelené OL 1750-1950 kHz omezené dle současných předpisů a doporučení)
  80m:
  3520-3560 kHz; pro ty co TOP band nemají, aby si také krapet užili... Nezávazné doporučení: první hodinu 160m, druhou 80m (ti co neusnou).
  Výsledková listina 1.etapy SLP 2010


  Výsledková listina 1.etapy SLP 2010, 30.-31.januára 2010

  Meno
  SWL ID
  Body
  1
  Vladimir Ignatov
  R3A-847
  14508
  2
  Jozef Marcincák
  OM3-0001 9246
  3
  Johan Heus
  NL9723
  7866
  4
  Bill Smith
  W1-7897
  7107
  5
  Hans Lambregts
  NL7403
  5170
  6
  Jan Meulenberg
  NL6828
  4704
  7
  Paul Lemeire
  ONL3058
  3420
  8
  Thomas Krueger
  DE0DDR
  2738
  9
  Rachèl Reijnders
  NL13498
  2124
  10
  Marc Stinkens
  ONL4638
  1395
  11
  Ad Hilders
  NL9745
  702
  12
  Igor Krinetsky
  USF-007
  54
  Pretek ''Jarný Šprint'' s malým výkonom 2010


  Pretek "Jarný Šprint" s malým výkonom  Medzinárodný KV pretek
  (Test SS)
  Súťažné podmienky pre slovenské stanice

  2613 článkov (262 stránok, 10 na stránku)
  [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 | 164 | 165 | 166 | 167 | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | 176 | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | 182 | 183 | 184 | 185 | 186 | 187 | 188 | 189 | 190 | 191 | 192 | 193 | 194 | 195 | 196 | 197 | 198 | 199 | 200 | 201 | 202 | 203 | 204 | 205 | 206 | 207 | 208 | 209 | 210 | 211 | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | 239 | 240 | 241 | 242 | 243 | 244 | 245 | 246 | 247 | 248 | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | 260 | 261 | 262 ]

  Užívateľské menu

  Rýchle odkazy
  · Pridať článok
  · Pridať www odkaz
  · Pridať inzerát

  Textová nápoveda
  · Ako sa zaregistrovať?
  · Ako pridať článok?
  · Ako pridať link?
  · Ako pridať inzerát?
  · Ako pridať tému do fóra?


  Google  Otázky pre Vás

  Povolili by ste používanie remote station?

  Áno
  Nie
  Neviem  Výsledky
  Ankety

  hlasov: 950
  Komentáre: 0


  OM HAM roka

  Rok 2004
  Dipl. Ing. Jaroslav Just
  OM3TA, SK


  Rok 2005
  Rudolf Karaba
  OM3PC


  Rok 2006
  MUDr.Harry Činčura
  OM3EA


  Rok 2007
  Dipl. Ing. Radoslav Gališ
  OM6KW


  Rok 2008
  Ing. Jaroslav Kubíček
  OM1II


  Rok 2009
  Jozef Ivan
  OM3NA (in memoriam)
  a
  Peter Martiška
  OM3PA


  Rok 2010
  Anton Srnka
  OM1AEG


  Rok 2011
  Dušan Pavlík
  OM2ADP


  KV podmienky

  Slnečné vyžarovanie: Status

  Geomagnetické pole: Status

  Ako rozumieť podmienkam šírenia?


  Podmienky na 2m

  Aurora:
  Status

  Es vrstva:
  Status

  Dnešný vývoj vo vesmíre:
  Horizontálna os - 3 hodiny/stĺpec


  Subdomény cq.sk

  OK1CSS Štepán
  OM5JA Tóno
  OK1TNM Rudo
  OK2AB Rostislav
  OM3KRN RK Nitra
  OM7DD, ex OM7ADD
  OTC SARA - OM9OT
  OM7KW, ex OM7AAS
  Contestový tím OM0A


  Partneri

  Svetelektro.com
  Tanita - osobné váhy
  SATTECH TV, SAT a měřící technika
  LC Antennas - antény, baluny, ununy