Ako pridávať vlastné články na www.cq.sk?

Aj Vy by ste radi mali aspoň jeden vlastný článok na www.cq.sk? Oui? Potom sú nasledujúce riadky určené práve Vám

* V článku budú ostré zátvorky <,> nahradené okrúhlymi (,)aby ich systém nepovažoval za HTML tag.
Začať treba samozrejme napísaním článku. Ja to robím vo Worde a počas víkendov v T602-keV podstate na tom nezáleží. Keď mám premyslené, čo napíšem, postupujem takto:

 • Názov

 

 • Za každým odstavcom dám (BR)(BR), čo znamená, že v texte bude jednoriadková medzera….

 

 • Pripravím obrázkyschémy kreslím v SKEM-e. Screenshot obrazovky so schémou uložím ako GIF. Fotografie ukladám ako JPG alebo GIF so šírkou do 420 pixels. Do textu ich vkladám tým to príkazom:
  (img src=/img/obrazok_rig_0122.jpg align=leftalt=Obrázok zariadenia”)
  Tento príkaz umiestni súbor obrazok.jpg na ľavú stranu a po zastavení kurzorom nad ním sa vypíšeMôj obrázok”.

 

 • Link na inú stránku vložím:
  (a href=”http://www.xxx.sk”)Toto je link na stránku(/une)

 

 • Okrem toho je možné vložiť aj tabuľku príkazmi (TABLE), (TR), (TD) a ďalšie HTML tagy: tučné písmo príkazom (B)text písaný tučným písmom(/B), kurzívu (je)text písaný kurzívou(/je) atď. Záleží len na Vás.

Povedzme, že článok je napísaný, obrázky prichystané. Po príchode na www.cq.sk a zaregistrovaní nájdete napravo box s názvom Upoload súborov. Ak naň kliknete, otvorí sa stránka, kde máte možnosť nabrowsovať súbory (obrázky). Potom stačí už len akciu potvrdiť a súbory sa prekopírujú na serverZa chvíľu Vám príde email, ktorý to ešte raz potvrdí a poradí, ako pridať obrázok do textu.

V menu kliknite na Pridaj novinku (alebo na malú ikonku pod bannerom). Otvorí sa stránka s formulárom. Pomocou klávesových skratiek článok do formulára nakopírujte. Najprv názov článku, potom jeden-dva odstavce, ktoré budú na hlavnej stránke a do ďalšej časti zvyšok článku. Pred finálnym odoslaním článok prezritekliknutím na OK (naľavo je prepínač nastavený naPrehliadnuť článok”). Ak sa článok načíta v podobe, ktorá Vám vyhovuje, prepínač nastavím naOdoslať článoka kliknem OKA to je všetko.

Ešte spomeniem, že článok najprv ešte skontroluje niektorý z administrátorov a po jeho odsúhlasení sa objaví na hlavnej stránke, čím sa stáva prakticky nesmrteľným

Ak by ste potrebovali pomôcť s pridávaním článkov, napíšte mi, pokúsim sa Vám poradiť. Môj e-mail je: om0aao@cq.sk.

0 0 voix
Évaluation des articles
Mettre en place
Définir des alertes
invité
0 commentaires
Commentaires insérés
Voir tous les commentaires
0
Nous serons heureux de vos commentaires, S'il te plaît, commenter!X