OK-VKV-PA

Accueil Forum Forum CQ HAM Ondes très courtes OK-VKV-PA

Ce sujet contient 5 réponses, a 4 voix, et a été mis à jour pour la dernière fois par  Cher 9 mois, 3 semaines depuis.

Affichage 6 des postes - 1 par 6 (de 6 le total)
 • Auteur
  Des postes
 • #11471 Répondre

  ok1doz
  Membre

  Robot na OK-VKV-PA bere ted klasicke hlaseni a nove i denik v EDI. Protoze jsou ve stejny termin zavody i v jiny cas, tak robot si sam vybere QSO od 0800 UTC faire 1159 UTC. Ten robot otevre hlaseni a prijem deniku v den zavodu.
  http://ok1kpa.com/pa/hlaseni.htm
  Muzete to rozsirit i za hranice.

  #14802 Répondre
  blank
  om3cvv
  Membre

  Je to síce pekné, dokonca dokonalé, ale to naše hlásenie je praktickejšie. Asi sme si na neho už zvykli.

  #19037 Répondre
  blank
  OM7ANT

  Ja by som veľmi rád konfiguráciu pre N1MM+, ktorý používame aj na VKV PAžiaľ neviem nikde nájsť. Aj by som sám vytvoril .UDC, kebyže existuje nejaký tutorial, ako si nakonfigurovať vlastný závod

  Ak by niekto vedel poradiť, poprosím na e-mail … 73

  #19126 Répondre
  blank
  om0aao
  Maître des clés

  Trocha som sa na tú otázku pozrel. Staršia dokumentácia v češtine je na http://ok2pad.webz.cz/n1mm/udc_editor.pdf a aktuálnejšia je priamo v helpe UDC editora.

  Ak som správne rozumel týmto prameňom, tak mi vyšlo, že je možné vytvoriť UDC, ktorý bude brať veľké štvorce ako násobiče + vlastný štvorec ako násobič aj ak s ním vo VKV PA pracované nebolo.

  Problém ale je odškálovanie bodov za spojenia podľa štvorcov, /PointsPerContact/ . Nevidím automatickú možnosť bodovania podľa pravidlaStanica vo vlastnom veľkom štvorci lokátora (par exemple.. JN98) = 2 corps, v susedných veľkých štvorcoch = 3 b., v ďalších veľkých štvorcoch = 4 b. de nombreux radioamateurs ont tendance à croire, vždy o 1 bod viac.

  Zrejme by sa ale dala vytvoriť tabuľka pre každý veľký vzorec QTH zvlášť v zmyslesom v JN88, tak JN88 za 2 corps, JN89 za 3 corps, JN87 za 3 corps,…

   

  Môžem skúsiť, či sa mi to podarí.

  #19152 Répondre
  blank
  om0aao
  Maître des clés

  Inak núdzovo sa dá spraviť import po conteste do iného programu, par exemple.. VUSC, a tak získať body a násobiče.

  #20288 Répondre
  blank
  Cher

  Zásadně používám UcxLog Bena DL7UCX. Zaimplementovaly jsme tam důležité OK VKV závody a v okně člověk hned vidí průběžné body, násobiče a celkové body. Navíc ty šablony pracují i v časech závodů, takže spojení před a po závodu pakliže je paralelně jiný se nepočítají, ale QSO se do logu dále zapisují. 73, ré.

Affichage 6 des postes - 1 par 6 (de 6 le total)
Répondre à: OK-VKV-PA
Vos informations:
78 + = 81