om3cug

Réponses du forum créées

Affichage 12 des postes - 1 par 12 (de 12 le total)
 • Auteur
  Des postes
 • en réponse à: RTL-SDR un KV #18736
  blankom3cug
  Participant

  Réparation récepteur BA5SBA RTL SDR

  Si vous avez acheté un récepteur sur AliExpress ou d'autres magasins en ligne: 100KHz-1.7GHz RTL-SDR Upconverter USB Receiver N300U et la gamme KV ne fonctionne pas pour vous, donc sur mes pages au lien: https://www.qsl.net/om3cug/ba5sba/rtl_sdr_rx_ba5sba.htm vous trouverez des instructions sur la façon de le réparer. Il s'agit d'une erreur matérielle de production, probablement pour une grande série de ces récepteurs!

   

  73 Igor OM3CUG

  Pièces jointes:
  tu dois être connecté pour voir les fichiers joints.
  en réponse à: HF + 6m antenne de l'hôtel #14790
  blankom3cug
  Participant

  Salut Stefan,
  si la longueur de transport ne vous dérange pas, cette antenne vaut la peine d'être considérée, le prix est très bon: http://www.wimo.com/mobile-antenna-hf-various_e.html Voici aussi un avis: http://yaesuft817.com/wp/hf-antenna-outback-2000-full-review/ je l'ai moi même, Je peux confirmer que si vous étirez les radiales ou que vous les placez sur une sorte de garde-corps en métal, vous. Plus il y a de radiales, plus l'efficacité augmente considérablement. Même un fil fin suffit. Vous n'avez pas besoin d'ATU, vous pouvez régler en changeant la longueur de la tige supérieure.

  73 Igor OM3CUG http://www.qsl.net/om3cug/

  en réponse à: Groupe 60 mètres #14148
  blankom3cug
  Participant

  Jožo,
  myslím že Vláďa má pravdu lebo skoro každý deň monitorujem pásmo 60m aj pomocou siete RBN: http://www.reversebeacon.net/dxsd1/dxsd1.php?f=5 už dva roky a okrem Deža OM5NA sa tam neobjavil z OM nikto. Ak niekto aj koncesiu na 5MHz má tak tam nevysiela. Ty vieš o niekom?

  73 Igor OM3CUG

  en réponse à: Groupe 60 mètres #14144
  blankom3cug
  Participant

  Ahoj Vláďo,
  ale počul a dokonca sme sa dva krát v pásme 60m CW aj robili, salut: http://www.qsl.net/om3cug/news/60m.htm . Ja som bol asi jediný kto mal za posledné dva roky povolené pásmo 60m v OM, posledne mal ešte Dežo OM5NA licenciu. Minulý týždeň mi expirovala ale mám požiadané opäť o licenciu tak snáď budem v krátkom čase opäť QRV s QRP 5W na 60m. V OM povoľuje RÚ pásmo 60m len na jeden rok na základe žiadosti o povolenie.

  73 Igor OM3CUG http://www.qsl.net/om3cug/

  en réponse à: zvlastny signal na KV pasmach #13932
  blankom3cug
  Participant

  Tak už je to jasné, robia to nové trolejbusy v Žiline. Napadlo to Fera OM6AR a trafil do čierneho. Ľubo OM4AM mi dal tiež dobrú indíciu, pripomínalo mu to rozbeh-dobeh výťahu, riešil to u seba v paneláku. Ja mám konečnú trolejbusov vzdušnou čiarou cca 50m od mojich antén a ľahko som to odsledoval, stačilo kuknúť z okna keď sa rozbehlo to rušenie. Počuť to v peknej sile aj keď je trolejbus už 1km ďaleko😥 .Nie je to chyba u jedného trolejbuse, robia to všetky. Toto nemám šancu riešiť, pokoj bude len v noci keď odíde posledný trolejbusový spoj.

  73 Igor OM3CUG http://www.qsl.net/om3cug/

  en réponse à: zvlastny signal na KV pasmach #13931
  blankom3cug
  Participant

  Posledné dva roky sa u mňa objavilo neznáme rušenie, býva to v rôznu dennú aj nočnú dobu a počuť ho od 160m až po 10m. Tu sú dve nahrávky:

  http://www.qsl.net/om3cug/nahravky/qrm1.mp3

  http://www.qsl.net/om3cug/nahravky/qrm2.mp3

  Na konci nahrávok keď to QRM skončí tak počuť obvyklý šum z pásma.
  Obidve nahrávky sú z pásma 7MHz a je to extrémne širokopásmové. Vedel by mi niekto poradiť odkiaľ sa to berie a či je šanca s tým bojovať? Bývam v paneláku s kopou bytov, predpokladám že to robí nejaká elektronika.

  73 Igor OM3CUG http://www.qsl.net/om3cug/

  en réponse à: Bobinage #13900
  blankom3cug
  Participant

  salut, d'après le schéma, je pense que tu fais le TRX Hummingbird, sur mon site Web, il est décrit comment je le faisais et j'ai fait un RX complètement différent, si tu veux voir. Fonctionne mieux que celui avec MAA661, il y a aussi un pot core dans le chemin NF. Le matériau et la constante AL sont indiqués sur les noyaux, et si vous connaissez le nombre de tours, vous pouvez calculer l'inductance. Donc dans mon récepteur, L7 fait 300 mH et avec un condensateur de 150 nF, il résonne à environ 750 Hz. – calculer selon la formule de Thompson. Tu je TRX http://www.qsl.net/om3cug/trx80m1/trx80m1.htm et des pages http://www.qsl.net/om3cug/ sinon, je pense que la matière est du H22 et non du N22, les pots étaient en matériau H et le transformateur dans le Flood RXe Kolibrika est sur fréquence NF et là il faut des centaines de mH de l'unité Henry, donc regarde encore l'AR. Merci de m'envoyer votre adresse email à om3cug@pobox.sk J'ai encore quelques comptes de bobines, de tores et pots avec chat, je vous l'enverrai donc si vous êtes intéressé. Cela vous aide. Pour l'instant, VOUS 73 Igor OM3CUG

  en réponse à: program SOTA v OM #13372
  blankom3cug
  Participant

  Ahoj Dano,
  ja by som sa prikláňal tiež zaVrcholy v éteri”. Fajn že ste sa do toho pustili. Už zbrojímhttp://om3cug.rajce.idnes.cz/QRP_CW_SMD_Transceiver_ATS-3B_podla_KD1JV/
  73 Igor OM3CUG

  en réponse à: Program pre satelitnú prevádzku. #13173
  blankom3cug
  Participant

  Ahoj Jaro,
  stiahni si program Orbitron 3.71 avec http://www.stoff.pl/ c'est
  plne funkčný a užitočný ufb SW za pohľadnicu.
  Použil som ho k plnej spokojnosti keď som mal paketové
  spojenie s ISS na 145.825 MHz. 73 a pekné sviatky Ti prajem
  Igor OM3CUG http://www.qsl.net/om3cug

  en réponse à: aku pouzivate v panelaku antenu na KV? #13061
  blankom3cug
  Participant

  Ahoj Ďuro,
  vidim ze si panelakovy ham (ako ja) takze som riesil tie iste starosti a vlasne ich riesim doteraz

  Pozri si pre inspiraciu moje stranky http://www.qsl.net/om3cug kde uvidis ako mam urobene drotove anteny pre 80/160m a hlavne ako mam postaveny vertikal HF9V na streche a bez problemov zakotveny. Ked si postavis vertikal na streche tak zbadas aky je to obrovsky rozdiel na hornych pasmach oproti drotu. Este jedna radaanteny stavaj na sidlisku zasadne (fakt nezartujem) potme a ked je ludoprazdno. Rano ten drot ani nezbadaju. Chodim len s QRP 5W a pozri na mojich strankach sam co sa da s takouto antennou zostavou porobit.
  Prajem vela stastia pri montazi anten, 73 Igor OM3CUG

  en réponse à: Koaxial H155 na 145MHz? #12285
  blankom3cug
  Participant

  Ahoj Jindra,
  ja som teraz pri PD pouzil H155 na 2m aj na 70cm a bol som spokojny, zvody obidva dlhe 7m. Na 2m som mal 4el a na 70cm 7el yaginy, vykon 5W na oboch pasmach. Pour 5 hodin na konci zavodu som urobil 73qso/2m a 35qso/70cm z JN99KDkota skor slabsia. Utlm pri 15m kabla H155 by mal byt 1.7dB, na porovnanie: AIRCELL 1.2dB a AIRCOM+ 0.7dB. Kabel je fajn, ohybny a netaha mensie anteny. Konektory mam PL. Takze ja H155 vrelo doporucujem ale vykonovo asi LP/QRP. Nemam parametre kolko znesie no ak pouzivas viac ako 100W tak by som si to overil. Moje anteny mozes pozriet na http://www.qsl.net/om3cug/om3cug_jn99kd.jpg 73 Igor OM3CUG

  en réponse à: Windomka #12204
  blankom3cug
  Participant

  Ahoj Lukas,
  vidim ze si panelakovy ham (ako ja) takze som riesil tie iste starosti a vlasne ich riesim doteraz
  Ja by som ti doporucil tiez FD4, najlepsie s rebrickom, krasne to vsade doladis ale aj s balunom to bude dobre. Balun kup radsej hotovy lebo skusat ktory suflikovy toroid bude dobry mi nepride ako moc prakticke.
  Predstav si davat tvoju novu FD4 mozno 5x hore dole a menit balun za velkehozaujmususedov a obyvatelov okolitych bytovieknarobis si kopu problemov lebo kazdy vypadok Inetu, TV a pokazeny televizor u suseda sa znesie na tvoju hlavu. Hovorim z vlastnych skusenosti! Este jedna radaanteny stavaj na sidlisku zasadne (fakt nezartujem) potme a ked je ludoprazdno. Rano ten drot ani nezbadaju.
  Pozri si pre inspiraciu este moje stranky http://www.qsl.net/om3cug kde uvidis ako mam urobene drotove anteny pre 80/160m a hlavne ako mam postaveny vertikal HF9V na streche a bez problemov zakotveny. FD4 pojde dobre 80 az 10m no ked si postavis vertikal na streche tak ti spadnu najprv klapky z oci a potom aj sanka lebo zbadas aky je to obrovsky rozdiel na hornych pasmach oproti drotu. Chodim len s QRP 5W a pozri na mojich strankach sam co sa da s takouto antennou zostavou porobit.
  Prajem vela stastia pri montazi anten, 73 Igor OM3CUG

Affichage 12 des postes - 1 par 12 (de 12 le total)