Odpoveď na: Zamena elytov na tantaly v TRX

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Technika Zamena elytov na tantaly v TRX Odpoveď na: Zamena elytov na tantaly v TRX

#13076 Odpoveď

Anonymný

Možné je všetko ale určite by to chcelo schému a na základe toho určiť na čo tam vlastne ten elit je.

Tantal je v podstate elit ale má niektré “vylepšené” vlastnosti. Lepšia kapacita na cm3, menší zvod. Ale majú aj horšie vlastnosti. Pri pepólovaní sa poškodzujú viac ako klasika a hlavne pri prekročení medzného napätia sa skorej prerazia alebo explodujú.

Prepólovanie by sa dalo ošetriť iba výmenou elitou ktoré sú použité na filtrácie napätí resp. ošetrenie pracovných bodov kde je jasná jednosmerná zložka a určite ich nepoužiť keď sú použité napríklad na oddelenie stupnov kde sa prenáša striedavá zložka alebo nieje jasné či sa tam nemôže objaviť.

Prekročenie medzných hodnôt je možné dodržať iba ak použiješ tantal na napätie s dostatočnou rezervou.

Ak sa jedná iba o foltračné kapacity a si ochotný investovať do drahšej súčiatky ako je vlastne potrebná tak nevidím problém.

Inak nechápem prečo práve všetko za tantal. Tie sa používajú hlavne na energeticky nenáročné zariadenia kde sú potrebné minimálne rozmery a hlavne minimálne energetické nároky na zariadenie. Osobne by som nahradil klasiku za klasiku a tantal by som tam moc nedával len pre to že niekto povedal že sú “lepšie” ako klasické elektrolitické.