Temi

Casa Forum Forum CQ HAM Onde corte Temi

 • Questo argomento è vuoto.
Visualizzazione 4 post - 1 attraverso 4 (di 4 totale)
 • Autore
  Post
 • #11494 rispondere
  blankAnonimo
  Ospite

  Ciao amici, začínam s pretekmi na KV a rád by som skúsenejších požiadal o radu ohľadom výberu Logu pre KV preteky, hlavne SSB Ligu a OM Activity Contestu. bene grazie, 73, Peter OM6APJ

  #15047 rispondere
  blankAnonimo
  Ospite

  Môže byť Atalanta Locator, aj TR4W

  #15048 rispondere
  blankAnonimo
  Ospite

  Ciao, ja na kontesty pouzivam N1MM+ logger https://n1mm.hamdocs.com/tiki-index.php
  Treba si precitat pozorne navod na instalaciu + updaty. Je to moderny a kvalitny logger s podporou a stale sa na nom aktivne pracuje.

  Pre SSB ligu pouzivam vlastny konfig https://github.com/tomasgeci/n1mm-ssb-liga aj s kontrolou okresnych znakov. Na vyssie uvedenom linku sa da rozkliknut aj obrazkovy navod.

  Pre OMAC pouzivam WPX-SSB kontestove nastavenie.

  Atalanta Locator ako pisal Tibor OM1TD je kus vyborneho SW, ale potrebujes rozumne nakonfigurovany DOSBOX a podla mna nie je pri existencii N1MM+ dovod pouzivat DOS programy na KV zavody. Ma to zmysel skor pri VKV zavodoch.

  TR4W je tiez pouzitelny, ale jedna sa uz o starsi logger. Za mna jednoznacne N1MM+ logger, ktory je vyborny aj na svetove kontestyje to de facto standard, ktorym nic nepokazis.

  #15049 rispondere
  blankTemi
  Membro

  Zdravím ťa Peter,
  denníkov pre KV závody je pomerne hodne. Ja používam TR4W už dlhší čas. Je to moderný a stále udržiavaný denník. Aktuálny upgrade je z tohto októbra. K dispozícii je aj po českyhovoriaca” versione. Jeho výhodou okrem iného je, že používa minimum systémových prostriedkov PC. Je programovaný v strojovom kóde, na disku nezaberie viac ako 600 kB. Je funkčný aj priamo z USB kľúča. Nepotrebuje inštaláciu na iné PC, ak ideš napríklad z portejblu. Pokiaľ máš záujem, pošlem ti konfiguračné súbory pre SSB ligu a OMAC. Stiahni si inštaláciu na http://tr4w.net/ .
  73, Stano OM8AQ

Visualizzazione 4 post - 1 attraverso 4 (di 4 totale)
Rispondi a: Temi
La tua informazione:
79 + = 80