OK-VKV-PA

Casa Forum Forum CQ HAM Onde molto corte OK-VKV-PA

Visualizzazione 6 post - 1 attraverso 6 (di 6 totale)
 • Autore
  Post
 • #11471 rispondere
  ok1doz
  Membro

  Robot na OK-VKV-PA bere ted klasicke hlaseni a nove i denik v EDI. Protoze jsou ve stejny termin zavody i v jiny cas, tak robot si sam vybere QSO od 0800 UTC fare 1159 UTC. Ten robot otevre hlaseni a prijem deniku v den zavodu.
  http://ok1kpa.com/pa/hlaseni.htm
  Muzete to rozsirit i za hranice.

  #14802 rispondere
  blankom3cvv
  Membro

  Je to síce pekné, dokonca dokonalé, ale to naše hlásenie je praktickejšie. Asi sme si na neho už zvykli.

  #19037 rispondere
  blankOM7ANT
  Ospite

  Ja by som veľmi rád konfiguráciu pre N1MM+, ktorý používame aj na VKV PAžiaľ neviem nikde nájsť. Aj by som sám vytvoril .UDC, kebyže existuje nejaký tutorial, ako si nakonfigurovať vlastný závod

  Ak by niekto vedel poradiť, poprosím na e-mail … 73

  #19126 rispondere
  blankom0aao
  Maestro delle chiavi

  Trocha som sa na tú otázku pozrel. Staršia dokumentácia v češtine je na http://ok2pad.webz.cz/n1mm/udc_editor.pdf a aktuálnejšia je priamo v helpe UDC editora.

  Ak som správne rozumel týmto prameňom, tak mi vyšlo, že je možné vytvoriť UDC, ktorý bude brať veľké štvorce ako násobiče + vlastný štvorec ako násobič aj ak s ním vo VKV PA pracované nebolo.

  Problém ale je odškálovanie bodov za spojenia podľa štvorcov, /PointsPerContact/ . Nevidím automatickú možnosť bodovania podľa pravidlaStanica vo vlastnom veľkom štvorci lokátora (per esempio.. JN98) = 2 corpo, v susedných veľkých štvorcoch = 3 b., v ďalších veľkých štvorcoch = 4 B. eccetera., vždy o 1 bod viac.

  Zrejme by sa ale dala vytvoriť tabuľka pre každý veľký vzorec QTH zvlášť v zmyslesom v JN88, tak JN88 za 2 corpo, JN89 za 3 corpo, JN87 za 3 corpo,…

   

  Môžem skúsiť, či sa mi to podarí.

  #19152 rispondere
  blankom0aao
  Maestro delle chiavi

  Inak núdzovo sa dá spraviť import po conteste do iného programu, per esempio.. VUSC, a tak získať body a násobiče.

  #20288 rispondere
  blankCara
  Ospite

  Zásadně používám UcxLog Bena DL7UCX. Zaimplementovaly jsme tam důležité OK VKV závody a v okně člověk hned vidí průběžné body, násobiče a celkové body. Navíc ty šablony pracují i v časech závodů, takže spojení před a po závodu pakliže je paralelně jiný se nepočítají, ale QSO se do logu dále zapisují. 73, D.

Visualizzazione 6 post - 1 attraverso 6 (di 6 totale)
Rispondi a: OK-VKV-PA
La tua informazione:
− 2 = 1