A volte mi dispiace, che sono un radioamatore !

Questo articolo può sembrare pessimista ad alcuni, ma ognuno di noi è di natura diversa e reagiamo in modo diverso a cose diverse.
Niektorí premýšľame srdcom, iní rozumom, iní to majú skombinované a takNedá mi nenapísať niečo, čo by rozobralo ankety a články tu na CQ.SK ! Nie som rádioamatérom dlho, di 2 anni. Za toto obdobie som sa stretol s mnohými ľuďmi, dobrej i zlej, aj čudnej povahy. Mnohokrát som myslel aj na to, Quello ma mrzí, che sono un radioamatore.
Come mai ??? Z viacerých dôvodov. Na HAM pásma som prišiel s veľkými ambíciami. Začal som si nakupovať transceivre a pomaly pracovať na pásmach.
Problém bol v tom, že kde som sa objavil na prevádzačoch, tam som sa stretol s negatívnou odozvou napr.na moje dávanie reportu. Ako CB-čkar som sa učil dávať report systémom Rádio a Signál a keď som takto dal report, jeden rádioamatér ma usmernil potom neskôr rozoberajúc to smiešnymi gestami so svojím tiež A alebo B kolegom.
Veď sme nikto múdry z neba nespadli. Ani sme sa so zubami nenarodili(niektorí asi hej).Dovolíme si kritizovať začínajúcich rádioamatérov, non lo so, čo chceme.
Veď si len spomeňte, ako ste začínali vy A-čkari alebo B-čkari. Tiež ste poniektorí začínali na CB !!!
Alebo s jednou OTAWOU a podobne, v komunistickej dobe, kedy te mohli čakať, že vás ŠTB zašije, len tak zničoho nič. Závidíte mladým, že to neprežili a dostali sa k tomu ako slepé kura k zrnu ???
Potom preto sa tu vyskytujú také ankety ako : “Myslíte si, že je v rádioamatérskom svete diskriminácia ???” Áno je. Ja si to myslím tiež.
Veď neodrádza mnohokrát mladých začínajúcich ľudí, keď sa im niekto posmieva, alebo ich ohovorí. Presne takto som aj ja prestal vysielať na KV pásmach, hoci môžem. Jednoducho ma to prestalo baviť, lebo namyslenosť niektorých ľudí Ťa degraduje na najnižšiu hranicu.
Ako sa raz dávnejšie vyjadril OM5RW, non lo so, síce, čo ho viedlo k tomu, že to do RÁDIOŽURNÁLU napísal, ale Miro asi nevie niektoré veci odhadnúť, čo tam patrí a čo nie. Nikto nie jeodpad”, ani CB ani HAM pásmo. Ani CB-čkarov nie je možné hádzať do jedného vreca. Ten článok mu nikdy neodpustím. Nemôžeme sa povyšovať a byť namyslení, keď sme dostali triedu A alebo B.
Niektorí rádioamatéri by si mohli zobrať Ascoltando una connessione completa è quindi possibile ottenere il massimo z CB-čkarov. Na CB neexistuje žiadnatrieda”, sú si všetci rovní a nikto nikoho nepodceňuje. Mnohokrát je tam lepšia disciplína ako na HAM pásme. Urobí sa veľa vecí a každý sa snaží pomôcť tomu druhému. Nemáte dojem, že to medzi rádioamatérmi niekedy chýba ??? Ja hej.
Trápi ma, keď niekto napíše o svojom prvom QSO na HAM pásme a musí za to prijať kritiku.
Come mai ??? Veď je šťastný, že má koncesiu a svoj štart oslávil takto, že o tom napísal. Prečo sme zlí, pretože nemáme byť vlastne prečo zlí !!??
Keď chceš, aby nikto nerobil prieky Tebe, nerob TY nič také iným. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že keby sme všetci spolupracovali, bolo by nám asi lepšie ??? Dokážu starší rádioamatériprežuť” a, že mladí majú dnes viac peňazí a väčšie možnosti si kúpiť TCVR, ako keď oni boli mladí ???
Na tieto otázky si odpovedajme. Prijmime kritiku. Každý raz spraví chybu.

Bohuš-OM5AVB

0 0 voci
Valutazione dell'articolo
Impostare
Imposta avvisi
ospite
1 Commento
Il più vecchio
L'ultimo I più votati
Feedback inserito
Visualizza tutti i commenti
Joseph
Joseph
8 mesi fa

Bohuš,

Tvoja téma je relevantná, má viac hľadísk a vnímam ju. Z mojich skúseností, je na slovenských fórach málo zvedavých a konštruktívnych ľudí. Najviac je takých, chi “sedia, do ohníka hľadia, slovka nerieknu”, ale keď sa ozvú, tak ako žandári. Konštruktívnych je pomenej. České fóra sú farbistejšie, sú tam žandári, konštruktívni ľudia, zvedaví ľudia, ale aj hrýzaví ironici a sarkasti. Ja som sa usídlil na ruských fórach, dal som sa na výrobu elektrónkoveho trxSever”, ľudia si radia, sú zvedaví, žiadna otázka nebola nezodpovedaná, haldy technickej literatúry. Nejakí žandári sa určite vyskytujú aj tam, už zo štatistického hľadiska. Iné jazyky neovládam, takže neposudzujem. Asi by si nemal mať príliš veľa očakávaní, robíš to vlastne pre seba, nie kvôli aplauzu. Proste nikomu nič nevysvetľuj a pracuj.

1
0
Saremo felici per i tuoi commenti, Per favore, commento!X