4Y1A – आंतरराष्ट्रीय नागरी विमान वाहतूक दिवस

Tím 4U1A bude aktívny ako 4Y1A z Viedne v Rakúsku počas Medzinárodného dňa civilného letectva, 7. - 11. डिसेंबर 2021. Prevádzka bude na KV pásmach. QSL cez UA3DX, ClubLog OQRS.

Medzinárodná organizácia civilného letectva (ICAO) je špecializovaná agentúra OSN, ktorá vznikla v roku 1944 pri podpísaní Dohovoru o medzinárodnom civilnom letectve (Chicagský dohovor). ICAO spolupracuje so 191 signatárskymi štátmi dohovoru a globálnymi priemyselnými a leteckými organizáciami na vývoji medzinárodných noriem a odporúčaných postupov (SARP), ktoré potom štáty používajú pri vypracúvaní svojich právne záväzných vnútroštátnych predpisov v oblasti civilného letectva.

V súčasnosti existuje viac ako 10 000 SARP, ktoré sa odráža v 19 prílohách Chicagského dohovoru, na ktoré dohliada ICAO, a práve prostredníctvom týchto SARP a doplnkovej politiky ICAO, auditu a úsilia o budovanie kapacít je dnešná globálna sieť leteckej dopravy schopná prevádzkovať viac ako 100 000 letov denne, a to bezpečne, efektívne a bezpečne v každom regióne sveta.

4Y1A sa počíta do medzinárodného programu ocenení OSN. लक्ष द्या, ako krajina DXCC pre 4Y1A sa počíta Rakúsko.

0 0 मते
लेख मूल्यमापन
सेट करा
अलर्ट सेट करा
अतिथी
0 टिप्पण्या
अभिप्राय घातला
सर्व टिप्पण्या पहा
0
तुमच्या टिप्पण्यांसाठी आम्हाला आनंद होईल, कृपया, टिप्पणी!x