Wedstrijddagboek TR4W en Trx Kenwood.

Huis Forums CQ HAM-forum Korte golven Wedstrijddagboek TR4W en Trx Kenwood.

Dit onderwerp bevat: 7 antwoorden, heeft 0 stemmen, en is voor het laatst bijgewerkt door  Beha 3 jaar, 9 maanden geleden.

Bekijken 9 berichten - 1 door 9 (van 9 totaal)
 • Auteur
  Berichten
 • #11503 Antwoord
  blank
  Beha
  Lid

  Máte skúsenosti s používaním contest denníka TR4W ? Používam ho pár rokov vo verzii 229. Pretože sú dostupné novšie verzie aktualizoval som na najnovšiu verziu 479. Objavil sa však problém pre ktorý som sa vrátil k starej verzii. Problém spočíva v zapisovaní frekvencie do Logu, táto sa niekedy zapíše niekedy nie. Všimol som si že frekvencia v okienku Logu pravidelne bliká čo v starej verzii nerobí, nerobí to ani nová verzia s iným Trx . Používam Trx Kenwood a interface Microham. Stará verzia TR4W pozná rozhranie pre TS850 v novej sú už rôzne Trx. Pokusy s konfiguráciou korektné zapisovanie frekvencie nepriniesli. Stretli sta sa niekedy s takouto poruchou ?
  Pekný deň prajem, Tent.

  #15097 Antwoord
  blank
  Anoniem

  Používám TCVR TS-930 s PIEXX a po sériovém portu přes USB převodník jdu do notebooku. Nemám nejmenší potíže s TR4W poslední verze.

  #15098 Antwoord
  blank
  Beha
  Lid

  Ďakujem za informáciu, napadlo ma že to môže byť aj systémom. Odskúšam ešte iný novší počítač a novší windows.

  #15099 Antwoord
  blank
  om1ci
  Deelnemer

  Hoi,
  problém by mohol byť aj v nastavení jazykového prostredia vo Win.
  každý HAM by mal mať ENG Windows.
  ide o formát dátumu, desatinná čiarka, alebo bodka, … enzovoort..
  Zo skúseností niektoré denníky to nevedia spracovať, resp. dokonca pri microHAM modeme môže nastať problém zo správnym rozoznaním a pridelením zvukového zariadenia ak Win pridelí tomuto zariadeniu názov, kde je diakritika.
  Veľa šťastia, potráp sa .
  Joseph

  #15100 Antwoord
  blank
  Anoniem

  @om1ci schreef:

  Hoi,
  problém by mohol byť aj v nastavení jazykového prostredia vo Win.
  každý HAM by mal mať ENG Windows.
  ide o formát dátumu, desatinná čiarka, alebo bodka, … enzovoort..
  Zo skúseností niektoré denníky to nevedia spracovať, resp. dokonca pri microHAM modeme môže nastať problém zo správnym rozoznaním a pridelením zvukového zariadenia ak Win pridelí tomuto zariadeniu názov, kde je diakritika.
  Veľa šťastia, potráp sa .
  Joseph

  áno Jozef máš pravdu, aj mne sa stalo, ze program ktorý nefungoval pod win sk spoľahlivo funguje pod win en…. OM1DS , Daniël

  #15101 Antwoord
  blank
  Beha
  Lid

  Hoi, ďakujem za príspevky odskúšal som konfiguráciu na inom počítači notebook s Win7 no výsledok je rovnaký. Frekvencia v okienku preblikáva preto ju denník nepravidelne nezapíše. Dal som aj iný prevodník výsledok rovnaký. Jazykové prostredie bola slovenčina lebo tento notebook nie je určený na ama účel len som skúšal. Každopádne netuším čo s tým tak budem používať starú verziu programu 229 kým bude chodiť alebo nebudem pozerať na vyhodnotenie contestov. Maximálne čo sa stane neprejde denník ak bude frekvencia povinná ale spojenia protistaniciam platia, tak je všetko v pohode. Na zahraničných fórach sú nejaké informácie na túto tému komunikácia Kenwoodu ale sú len všeobecné bez konkrétnych výsledkov. 73!
  Stanislav

  #15102 Antwoord
  blank
  ok1rr
  Lid

  @stanik schreef:

  Máte skúsenosti s používaním contest denníka TR4W ? Používam ho pár rokov vo verzii 229

  Spolupracuji na vývoji s N4AF, TR4W mi běží v Linuxu s Elecraft K3, naprosto bez problémů.

  Používání takto staré verze je riziko. Pokud ti v nove verzi něco nejde, je dobrým zvykem i výrazem slušnosti k ostatním uživatelům nahlásit chybu. Nic neříct a vrátit se ke staré verzi je velmi nekorektní chování. Uvědom si, že používáš software, za které jsi nic nezaplatil. Oznámit chybu je tedy tím minimem, které můžeš pro rozvoj programu udělat. Je samozřejmé reportovat chybu na místě k tomu určeném, tedy rozhodně ne tady.

  Jinak chybu hledej ve slovenských Windows.

  73,
  Martin, OK1RR

  #15103 Antwoord
  blank
  OM8AQ
  Lid

  Nehľadajme tajuplné Windows komplikácie tam, kde nie sú. Pred nejakým časom som mal ten istý problém. Je potrebné nastaviť virtuálne COM porty v súbore pre príslušnýPRETEK.CFGv TR4W a v menu programu TR4W Nastavení->Nastavení RIG, CAT a portu CW->RIG1 tak, aby navzájom nekolidovali. T.j. nepoužiť rovnaké číslo COM portu pre rôzne dve funkcie. Samozrejmá vec je, že sériová prenosová rýchlosť v rádiu a modeme musí byť nastavená rovnaká vrátane správneho typu rádia. Funkčnosť komunikácie medzi softvérom TR4W a rádiom cez modem sa dá preveriť cez príslušný softvér modemu. V prípade použitia microKeyer v úvodnom okne pod nápisom RADIO je riadok CAT: s príslušným portom a nasleduje textopens údajom nastavenej prenosovej sériovej rýchlosti a počtu prenášaných bitov a stop bitov. Keď stlačím políčko SET hneď vpravo, otvorí sa komunikáciu na úrovni sériového prenosu medzi rádiom a modemom. Ak je priebeh výpisu komunikácie plynulý, je všetko OK. Ak sa výpis zasekáva, má časové prestávky, je problém a treba riešiť vyššie uvedené veci. Políčka CW: a PTT: majú rovnaké číslo portu, ale odlišné od CAT: Všetky ostatné políčka sú None.
  73, Stano OM8AQ,

  #15104 Antwoord
  blank
  Beha
  Lid

  Ďakujem za odpovede a informácie. Nahlásiť chybu výrobcom ma nenapadlo a ani neviem čo by som napísal, na mojom viac než 10 rokov starom počítači nejde najnovšia verzia programu ??? Podľa mojich skúseností 90% poruchy je na mojej strane a 10% môže byť software. Aj tak som bol zvedavý či mal niekto takúto skúsenosť a toto fórum som vybral zámerne práve pre lokalizovaný slovenský Windows. Z odpovedí vidím že chyba je na mojej strane, v rámci mojich možnosti som spravil čo viem nastavenia portov bolo prvé s čím som sa hral ďakujem Stanovi za rady. Návrat k starej verzii som zvolil ako momentálne najjednoduchšie riešenie pretože táto situácia vznikla z plánu obnoviť moje technické vybavenie a počítač nebol v prvom rade. Donedávna som používal klasické Com a LPT porty, prešiel som na USB prevodníky a aj toto sú zmeny ktoré musia fungovať, virtuálne porty sú nové funkcie. Preto budem riešiť novú verziu až s novým pc a potom môžem prípadne chyby konzultovať na iných fórach. Informáciu o neplatenom programe som nepochopil je to vec výrobcu a vývojárov, funkčnosť programu je perfektná, prepáč Martin.
  Ďakujem všetkým za príspevky, Stanislav.

Bekijken 9 berichten - 1 door 9 (van 9 totaal)
Antwoord aan: Wedstrijddagboek TR4W en Trx Kenwood.
Uw informatie:
25 − 22 =