Antwoord aan: Otvorený dopis prezidentovi SZR RomanoviOM3EI

Huis Forums CQ HAM-forum VKV Otvorený dopis prezidentovi SZR RomanoviOM3EI Antwoord aan: Otvorený dopis prezidentovi SZR RomanoviOM3EI

#11702

om3ei
Lid

Ahoj Igor,
snáď nemusíme komunikovať cez otvorené listy.. Som prístupný argumentom a slušnej diskusii. Poznám mnohých D-čkárov a vážim si ich, najmä ak robia aj niečo pre druhých. Vôbec nemám záujem na ich degradácii či ponížení. Išli by sme proti sebe. Zastávame však názor, že každý, kto chce mať prístup na KV, by mal byť preskúšaný z KV prevádzky. Zvažovali sme aj alternatívu troch plnohodnotných tried – VKV, N a A. Triedu N1 sme nakoniec navrhli preto, aby sme umožnili prechod do N len zložením skúšky z KV prevádzky bez potreby skúšok z ďalších predmetov a bez poplatkov za skúšku. Čiže trieda N1 zodpovedajúca triede N bez KV, ale s možnosťou jednoduchého a bezplatného prechodu do N. A ak by mal D-čkar zo svojej predchádzajúcej praxe splnenú požiadavku 500 verbinding, mohol by ísť prakticky hneď aj na skúšky na triedu A.
Prosím napíš, čo konkrétne ti prekáža na tomto návrhu. Máš výhrady k zvolenej forme transformácie triedy D do N1, alebo k tomu, že N1 nemá prístup na KV?