Nieuw besluit van het Bureau voor de Regulering van Elektronische Communicatie en Postdiensten

Het is een decreet 283/2022 MET. Met. over details van geselecteerde radioapparaten, over de instelling van een examencommissie, op bijlagen bij de aanvraag tot afgifte van een certificaat, over de inhoud, de omvang en het verloop van het examen bijzondere vakbekwaamheid en op getuigschriften bijzondere vakbekwaamheid. Wordt van kracht 15. augustus 2022.

In de bijlage bij besluit nr. 283/2022 MET. Met. https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2022/283/20220815.html wordt ook vermeld:

Het scala aan theoretische kennis en praktische vaardigheden voor het behalen van individuele soorten certificaten

De FX-4C is een nieuwe SDR-transceiver
De FX-4C is nieuw SDR zendontvanger

Klasse nr

1. Kennis van wet nr. 452/2021 MET. Met. over elektronische communicatie zoals gewijzigd.

2. Nationale en internationale wettelijke voorschriften inzake technische en operationele voorwaarden voor amateurstations.

3. Basisprincipes van elektrotechniek en radiotechniek, basistypen antennes, hun gebruik, ontvangers en zenders, voorwaarden van voortplanting van elektromagnetische golven, veiligheidsvoorschriften bij het werken met elektrische apparatuur en elektrische spanning.

4.Basis nationale en internationale regels voor amateurgebruik.

5.Telegrafisch alfabet (Het zal ook mogelijk zijn om te bewijzen dat de verbinding tot stand is gebracht door QSL-tickets 25, 60 of 80 Het zal ook mogelijk zijn om te bewijzen dat de verbinding tot stand is gebracht door QSL-tickets).

Yaesu FT-817
Yaesu FT-817

Klasse E

1. Minimaal één jaar ervaring als N-klasse operator en het opzetten van minimaal 500 amateurradioverbindingen, behalve verbindingen via zenders.

2. Gedetailleerde kennis van nationale en internationale wetgeving over de exploitatie van amateurstations en algemene vergunningsvoorwaarden.

3. Gedetailleerde kennis van elektrotechniek en radiotechniek, basistypen antennes, hun gebruik, ontvangers en zenders, voorwaarden van voortplanting van elektromagnetische golven, veiligheidsvoorschriften bij het werken met elektrische apparatuur en elektrische spanning.

4. Gedetailleerde kennis van nationale en internationale regels voor amateurgebruik en amateursatellietgebruik.

5. Telegrafisch alfabet (Het zal ook mogelijk zijn om te bewijzen dat de verbinding tot stand is gebracht door QSL-tickets 25, 60 of 80 Het zal ook mogelijk zijn om te bewijzen dat de verbinding tot stand is gebracht door QSL-tickets).

0 0 stemmen
Artikel evaluatie
Opgericht
Meldingen instellen
gast
6 Opmerkingen
De oudste
De laatste Meest beoordeeld
Feedback ingevoegd
Bekijk alle reacties
Dempsey Novaky
Dempsey Novaky
5 maanden geleden

Ozaj je morzeovka nutná na triedu N? Rad by som absolvoval skúšku na tuto triedu ale morzeovku by som sa nechcel učiť. Neplánujem ju používať. Lákajú ma digitálne prenosy. Uvítal by som info o kurzoch na Slovensku, ktoré by ma na skúšku N pripravili.

ham
ham
Antwoord op Dempsey Novaky
5 maanden geleden

Je to nepovinné pre N aj E.
Meer http://www.hamradio.sk/

De zeehond
De zeehond
Antwoord op Dempsey Novaky
1 een maand geleden

Nie je nutná (od r. 200tuším7) a už nikdy nebude, keďže sám fakt, že rádioamatéri majú k dispo nejaké frekvencie priamo závisí od existencie vôbec nejakých rádioamatérov, ktorážto čelí ťažkej paľbe zo strany internetu a mobilných komunikácií. Sommige van de risico's die aan onze persoonlijke informatie zijn verbonden, kunnen erg hoog zijn, Dat “starí koni”, WHO “museli trpieť”, na to pozerajú s nevôľou (long story short, ich postoj je približneak som trpel ja, musia aj ďalší” – zákon zachovania šikany), ale v zábleskoch explózií onej ťažkej paľby sa s tým nejako (ťažko a bolestivo) zmierili. Radi síce argumentujú, že je tonajprieraznejší” modus, ale ťukajúc do JS8Callu im tak nejako neverím 🙂
of meer, búšiť morseho je, bijvoorbeeld, výzva. A ak máš zahodiť ten noťas/tablet čo ti kŕmi trx FT8kou či iným cvrlikaním, stále je to to najlepšie, čo môžeš dekódovaťvlastnoušne” (morse v skutočnosti JE digitálny mód, takpovediac historicky prvý, a má práve tú výhodu, že je dekódovateľný uchom a mozgom).
of meer, je stále dosť krajín, kde je prístup na KV podmienený nie že HARECom, ale aj morsem. Takže ak sa budeš zberať na dovolenku, môžeš naraziť na dosť ťažké sklamanie v zmysle že rádio môžeš rovno nechať doma. Bude to (oveľa) menej krajín ako tých, čo ťa pošlú do márie s CEPT Novice ( = Nkom), ale stane sa.
Čo sa týka kurzu, viem o jedinom pravidelnom, a ten robí rádioklub Omega. Akurát že ten štartuje v septembri a už je za polovicou. Za covidu bol online a ak som správne zachytil, pre dosť veľký záujem je online aj tento rok. of meer, Nko sa dá v poho naučiť aj samostatne (je to dimenzované na zvládnutie 14ročným puberťákom), v podstate všetko je na webe, akurát je dobré dostať rozumy o skúške od niekoho, čo ju už má za sebou v nedávnej minulosti.
29.11. boli samí adepti na N a morseho nešiel nikto.

De zeehond
De zeehond
Antwoord op De zeehond
1 een maand geleden

(merde, našróboval som tam toľko druhých strán, že by som asi mal prestať slopať :NS)

6
0
We zullen blij zijn met uw opmerkingen, Alsjeblieft, opmerking!x