OM VHF LOW POWER WEDSTRIJD van Lomnické štít

We speelden al een hele tijd met het idee van de OM VHF LOW POWER CONTEST van Lomnické štít. Že to bude chodiť až tak dobre sme sami nečakali. Na 5W a 9el.DK7ZB sme urobili 24xOM, 23xOK, 23xSP, 13xHG, 5xS5, 5xYU, 3x9A, 2xOE, 2xT9, 2xYO a 1xUR, celkovo 23.338 bodov a 103 QSO za šesť hodín prevádzky.

Už dávnejšie bolo jasné, že preteku pôjdeme vo dvojici, čo bolo celkom vyhovujúce. Problém však bol v tom, že Jano OM0AAJ má 6.augusta narodeniny, navyše jeho brat o deň skôr. Takže miesto poludnia sme na lanovku vyrážali asi o dve hodiny neskôr a cestou dopĺňali a požičiavali, čo chýbalo. Jednak konzola na uchytenie antény (nakoniec sme prispôsobili moju kruhovú), predlžovačka (zo Skalnatého plesa a zo Štítu). Čo sme však nezohnali, bola druhá časť kábla k rotátoru. Tá ostala v aute pod sedadlom dole v Lomnici.

Počasie nestále, viditeľnosť mizerná, vlhkosť obrovská, chvíľku dážď, chvíľku nie. No skrátka radosť. Keďže sa nám nechcelo do takého počasia, pár hodín sme si dali pauzu a anténu sme postavili až večer.

V SP už preteky bežali, tak som rozdal pár bodov na vlastnú značku a pozdravil známych. Večer sme už len trošku posedeli za PC a okolo desiatej zmenili polarizáciu z vertikálnej na horizontálnu, HOI.

Počasie ráno tiež nič moc, potešilo však, že na pásme začalo pribúdať staníc, ktoré sa chystali do pretekov. Samotný OM VHF LOW POWER CONTEST začal úžasne. Priemer sa krátkodobo vyšplhal nad 300km/QSO. V prvej hodine sa podarilo vyše osemtisíc bodov!

Potom začalo spojení pribúdať pomalšie, bolo treba viac natáčať anténu a vyhľadávať. Napriek tomu najdlhšie spojenie s YU1ARL na 595 km bolo na výzvu a rovnako sa podarilo takto urobiť aj viacero cenných spojení.

Nervy pílili ops z I a DL, ktorých bolo počuť výborne. Na našich päť wattov sa však bohužiaľ urobiť nedali. S blížiacim koncom preteku bolo vidno, že najmä OK a HA stanice obracajú antény nielen na západ, čo nám umožnilo ešte niekoľko bodov nazbierať.


Naše poďakovanie patrí všetkým, ktorí nelenili a prijali neľahkú výzvu – pretekať s nízkym výkonom v dobe, keď pre niektorých je 100W QRP. Odmenou boli určite cenné spojenia (niektoré ODX sú vskutku unikátne). Tých najlepších však ešte čakajú ďalšie ceny od trojice sponzorov.

blank

Zvlášť sa chcem ešte poďakovať Mišovi, OM8MF, ktorý v skutku poľných podmienkach len kvôli nám vyšiel na kopec. Mišo, tých tridsaťsedem bodov má pre nás oveľa väčšiu cenu ako iných tisíc. TNX!

5 1 stem
Artikel evaluatie
Opgericht
Meldingen instellen
gast
0 Opmerkingen
Feedback ingevoegd
Bekijk alle reacties
0
We zullen blij zijn met uw opmerkingen, Alsjeblieft, opmerking!x