OM SSB PRETEKY

Termín: Preteky sa konajú tretiu sobotu v septembri od 04,00 do 06,00 UTC, t.j. od 06,00 do 08,00 hod. letného času, a to v dvoch jednohodinových etapách. V každej etape je možné nadviazať s tou istou stanicou na každom pásme jedno platné spojenie. Nadväzujú sa spojenia so stanicemi z OM a OK. Súbežne s OM SSB pretekmi prebieha aj OK SSB závod a platia spojenia aj s účastníkmi tohto preteku.

Pásma: Preteky prebiehajú v pásmach 80m a 160m v týchto segmentoch:

SSB: 1840–1950 kHz, 3700–3770 kHz
Kategórie:
– obe pásma, výkon podľa povoľovacích podmienok
– obe pásma, výkon do 100 W
– poslucháči

Súťažný kód: Vymieňa se kód zložený z RS, poradového čísla spojenia a okresného znaku, napr. 59 001 BAC. Pri vysielaní aj zápise do denníka je potrebné dodržať presný tvar kódu, ináč bude spojenie vyhodnotené ako chybné.

Bodovanie: Každé nadviazané spojenie sa hodnotí jedným bodom. Spojenie je neplatné, ak má stanica v denníku akúkoľvek chybu v prijatej značke alebo v prijatom kóde.

Násobiče: Násobičmi sú okresy, počítajú sa na každom pásme a za každú etapu zvlášť (jeden okres je možné započítat maximálne ako 4 násobiče – 1. etapa 80 m, 2. etapa 80 m, 1. etapa 160 m, 2. etapa 160 m). Vlastný okres sa ako násobič nepočítá. Násobičmi sú aj okresy OK staníc.

Výsledok: Celkový výsledok sa vypočíta vynásobením súčtu bodov za spojenia celkovým počtom násobičov.

Denníky: Deníky sa posielajú len vo formáte Cabrillo. Denníky treba poslať najneskôr do 14 dní po pretekoch na adresu: om3bh@centrum.sk. Ak stanica nepošle denník na vyhodnotenie (aspoň pre kontrolu), bude spojenie s touto stanicou započítané len v prípade, že sa objaví aspoň v piatich denníkoch.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x