VP6A Дьюси

VP6A будет вещать с острова Дьюси. (ОС-182) из 10. с июня по 24. июнь 2023 (фактические даты будут зависеть от погоды). V éteri bude päť staníc na všetkých pásmach od 160 делать 6 метры, ktoré budú pracovať CW, SSB и FT8.

Удаленная станция – koncepcia RIB

Po úspešnom teste remote prevádzky na FO/AA7JV, kde päť remote station operátorov urobilo viac ako 11 000 QSO, VP6A uplatní tento koncept na celú vzácnu ostrovnú DX expedíciu. Общий 14 operátorov zo Severnej Ameriky, Európy a Ázie bude nepretržite prevádzkovať pozemné remote station. Na Ducie budú iba traja miestni operátori: W6IZT, KN4EEI a AA7JV. Tento malý tím bude zriaďovať a udržiavať stanice a prevádzkovať ich lokálne z neďalekej lode. Raz denne budú navštevovať ostrov, aby doplnili palivo do generátorov a vykonali potrebnú údržbu. V súlade s koncepciou minimálnej stopy sa na ostrove nebudú táboriť.

Remote station operátori

9V1YC, AA1V, AA7A, CT1EEB, KY7M, KO8SCA, K1DG, K6GFJ, K6TD, K6MM, ND2T, N1DG, PY5EG, W1RM, W8HC.

Dôvody pre Radio In a Box prevádzku

Удаленный SDR V2
Удаленный SDR V2

Toto bude prvá úplná DX expedícia využívajúca koncepciu RIB, ktorá zahŕňa veľký počet vzdialených operátorov s malou stopou na odľahlom ostrove. Štyri RIB (Radio In a Box) poskytnú celkovo 5 staníc schopných nepretržitej prevádzky na 10 группы.

RIB sú vybavené kompletnými stanicami s výkonom do 1 kW v kryte odolnom voči poveternostným vplyvom, ktoré umožňujú remote station prevádzku. Tieto RIB boli vyvinuté s podporou Northern California DX Foundation. Cieľom je umožniť nový prevádzkový režim s minimálnym vplyvom na životné prostredie v oblastiach citlivých na životné prostredie. RIB tiež urýchľujú inštaláciu staníc. To umožní nášmu malému trojčlennému tímu postaviť päť staníc vrátane antén v relatívne krátkom čase.

QSL lístok VP6A

QSL cez HA7RY.

0 0 голоса
Оценка статьи
Настраивать
Установить оповещения
гость
0 Комментарии
Отзыв вставлен
Посмотреть все комментарии
0
Будем рады вашим комментариям, Пожалуйста, комментарий!Икс