TA7OM Это 144 МГц

Vysielal som na ВКВ – 145.500 к 145.550 Приглашение - OTC SARA Memorial - весенняя гонка SSB “р”Приглашение - OTC SARA Memorial - весенняя гонка SSB (Приглашение - OTC SARA Memorial - весенняя гонка SSB). Приглашение - OTC SARA Memorial - весенняя гонка SSB, stanica ICOM IC T2H. Spojení sa podarilo dosť, nielen s OM ale aj s OK stanicami, no žiaľ nebolpriestorpre ich zapisovanie, takže ani presne neviem koľko ich bolo a konkrétne s kým.

Poprosil by som, ak je možné, aby si zverejnili výzvu, kto mal v ten deň so mnou spojenie aby mi poslal mail (om7aqa@gmail.com), prípadne ak by to mohol napísať niekde na stránku cq.sk a tam by som si to prečítal.

Pôvodne som mal zámer vysielať na KV (3750 + – QRM) ale balón bol plne obsadený a manipulačný priestor nebol prakticky žiaden, ako aj to, že by som svojim vysielanímrušilpokojný let a tak znemožnil vychutnať si ho ďalším pasažierom.

S touto myšlienkou sa pohrávam už dlhšie a jeden pokus už bol, no nejako to nevyšlo. Ja som počulmňa počuť nebolo … (4W PWR, муравей. vertikálny DIPOL 2x 19.6m zavesený na balóne). Zmenil som anténu na zeppelin napájaný koaxom cez prispôsobovací článok (konštrukcia článku OM7TX) a už len čakám na vhodné počasie aby som to mohol vyskúšať. Výzvu potom dám na 3,756 MHz s tým že ďalšiu prevádzku predpokladám niekde okolo 3.750. Kedy to však bude neviem, pretože aj keď sa počasie môže javiť ako super, nemusí to byť vhodné pre let balónom a pilot tento let môže odvolať prakticky kedykoľvek. Nebudem teda sľubovať nejaký čas, kedy to bude, len sa niekde môže spomenúť, že sa takáto akcia chystá. Lety sú plánované na čas cca hodinu po východe Slnka, alebo večer cca hodinu a pol pred západom Slnka. Čas vysielania predpokladám na cca 20min. я надеюсь, že sa mi to (aspoň raz) podarí

Foto z balóna spravil OM7AGI (Игорь), za čo mu ďakujem.

Искренне
73! OM7AQA

0 0 голоса
Оценка статьи
Настраивать
Установить оповещения
гость
0 Комментарии
Отзыв вставлен
Посмотреть все комментарии
0
Будем рады вашим комментариям, Пожалуйста, комментарий!Икс