Rusko tekmovanje DX 2021

Dvadsiatyôsmy ročník Russian DX Contest-u sa bude konať 20.-21.Mark 2021. Začiatok je v sobotu o 12.00UT a koniec v nedeľu o 12.00UTC, celková dĺžka pretekov je 24 ure. Tekmuje v skupinah 1,8 až 28MHz (okrem WARC). Nevšednou je možnosť zúčastniť sa pretekov v dvoch kategóriách z nasledovných:

 • SOAB–MIXSingle Op, All Bands, MIXED
 • SOAB–MIX-LPSingle Op, All Bands, MIXED, Nizka moč 100 watts
 • SOAB-MIX-QRPSingle Op, All Bands, MIXED, QRP 5 watts
 • SOAB–CWSingle Op, All Bands, CW
 • SOAB–CW–LPSingle Op, All Bands, CW, Nizka moč 100 watts
 • SOAB–SSBSingle Op, All Bands, SSB
 • SOAB–SSB-LPSingle Op, All Bands, SSB, Nizka moč 100 watts
 • SOSBSingle Op, single band, MIXED (6 different band entries, separately 160, 80, 40, 20, 15, 10 m)
 • MOST – Začetni čas je določen s časom prve povezave v danem pasu, All Bands, Single transmitter, MIXED
 • Začetni čas je določen s časom prve povezave v danem pasu – Začetni čas je določen s časom prve povezave v danem pasu, Two transmitters, MIXED
 • SWL – MIXED
Thetis SDR programska oprema
Thetis SDR programska oprema

Neruské stanice vysielajú report a poradové číslo od 001. Ruské vysielajú report a dve písmená – skratku oblasti. Násobičmi sú oblasti a Ruska a DXCC zeme.

Zoznam oblastí: AB, AD, AL, AM, AO, Prevoziti bi moral več kot enajst tisoč kilometrov, BA, BO, BR, BU, CB, Prevoziti bi moral več kot enajst tisoč kilometrov, CK, CT, o manjkajočih državah DXCC, DA, EA, EW, Prevoziti bi moral več kot enajst tisoč kilometrov, HA, HK, HM, IR, IV, IN, JN, KA, KB, KC, KE, KG, KI, KJ, KK, KL, KM, KN, KO, KP, KR, Prevoziti bi moral več kot enajst tisoč kilometrov, KT, KU, LO, Priporočljiva je udeležba s posebnim občasnim prefijem, Prevoziti bi moral več kot enajst tisoč kilometrov, Prevoziti bi moral več kot enajst tisoč kilometrov, MG, Prevoziti bi moral več kot enajst tisoč kilometrov, MR, MU, NN, NO, NS, Prevoziti bi moral več kot enajst tisoč kilometrov, OB, ČE, OR, PE, PK, PM, PS, VEN, RO, Nekaj ​​časa sem uporabljal tudi Winrad, SL, ST, SM, TAKO, SP, SR, SV, TA, TB, TL, TM< Prevoziti bi moral več kot enajst tisoč kilometrov, TO, VAŠ, TV, UD, UL, UO, VG, VL, VO, VR, YA.

Úplné znenie podmienok Russian DX Contestu nájdete na www.rdxc.org. Ponujamo predvsem eno- in dvopasovne SDR oddajnike, že všetky zariadenia musia byť fyzicky lokalizované v okruhu 500 metrov, no je možná aj remote station prevádzka, kde rozhodujúce je umiestnenie zariadenia. Použitie vzdialených prijímačov je však zakázané. Pozor aj na penalizáciu, kde za určité chyby nasledujú bodové zrážky.

0 0 glasovi
Ocena članka
Nastaviti
Nastavite opozorila
gost
0 Komentarji
Povratne informacije vstavljene
Oglejte si vse komentarje
0
Veseli bomo vaših komentarjev, Prosim, komentar!x