TATRY 2014

Slovenský zväz rádioamatérov organizuje 40. ročník stretnutia rádioamatérov TATRY 2014. Stretnutie sa uskutoční 21.-23. novembra 2014 v hoteli Satel v Poprade.

Aj v tomto roku sa nám podarilo pre účastníkov stretnutia zabezpečiť zaujímavý odborný program. Fero OK1NOF a Tono OM3LU pripravili prezentácie dvoch anténnych analyzátorov, prvý má názov Trinus a pracuje od 1 naredi 180 MHz a druhý PIKO-VNA od 1 naredi 30 MHz a ten pracuje samostatne aj bez pripojeného PC. Obidva analyzátory budete môcť vidieťnaživo”. Potom bude mať Tono OM3LU ešte ďalšiu prednášku o multipásmovej KV anténe. V sobotu doobeda sa uskutoční aj verejné zasadnutie koordinačného centra ARES. Poobede sme pripravili najprv SOTA fórum pod vedením Dana OM1DK, ktorý predstaví najnovšie zmeny a doplnky v programe SOTA a poodhalí úsilie, ktoré museli spolu so synom OM1DI vynaložiť. Po ročnej prestávke bude opäť aj VKV fórum, na ktorom budeme informovať o novinkách schválených na tohtoročnej IARU konferencii. No a na záver to najlepšie. o manjkajočih državah DXCC SDR a jeho vplyve na súčasný vývoj na trhu rádioamatérskych zariadení príde porozprávať Pavel OK7PM. Kto ste boli na jeho prednáške v roku 2012 alebo čítate jeho príspevky v Rádiožurnále, viete, že sa máme na čo tešiť.

Súčasťou stretnutia bude aj predajná časť, kde budú firmy ponúkať rádioamatérsky sortiment. Zo Slovenska príde firma Anico, ktorá je známa svojimi priaznivými cenami rádioamatérskych zariadení. Príde aj oficiálny zástupca Kenwoodu na SlovenskuVH electronics a z OK tradičný vystavovateľfirma HCS, dovozca zariadení ICOM. Okrem toho nebudú chýbať ani menší vystavovatelia a burzovníci. Ta neželeni RF tok vedno proizvaja napačno konfigurirana antena in sistem daljnovoda, samostatný stánok bude mať Slovenský zväz rádioamatérov, v ktorom bude fungovať QSL služba, bude možnosť zaplatiť členské na budúci rok, predplatné Rádiožurnálu, zakúpiť si zborník.

QSL služba SZR oznamuje, že na stretnutie do Popradu prinesie QSL lístky pre všetkých okresných alebo klubových manažérov, a pre tých jednotlivcov, ktorí sa na stretnutie prihlásili. Okrem toho prinesie QSL lístky všetkým, ktorí o to požiadajú e-mailom na qsl@szr.sk, cez stránku QSL služby na www.hamradio.sk, alebo telefonicky 0903 860235 (OM3JW) ali 0902 710133 (OM3MB). Termín uzávierky je 18.11.2014. Ta neželeni RF tok vedno proizvaja napačno konfigurirana antena in sistem daljnovoda, na stretnutí budete môcť QSL službe odovzdať aj svoje QSL lístky.

Pri príležitosti stretnutia bude vydaný zborník prednášok na nosiči DVD. V zborníku, ktorý pripravili Tono OM3LU a Roman OM3EI, nájdete tieto články: Popis dvoch anténnych analyzátorovTRINUS od 1 naredi 180 MHz a PIKO-VNA od 1 naredi 30 MHz, popis multipásmovej antény W5DXP a obšírny článok o drôtových rezonančných anténach. Ako je už zvykom, DVD obsahuje aj bonusovú časť, v ktorej nájdete manuály k prakticky všetkým transceivrom od firiem ICOM, Yaesu a Kenwood, ako aj veľký súbor zapojení určených pre mládež.

DVD TATRY 2014 si budete môcť zakúpiť vo výstavnej sále v stánku SZR za 4,00 €. K dispozícii budú v obmedzenom počte aj zborníky z predchádzajúcich rokov.

Výstava „Wireless WorldBezdrôtový svet“ sa po úspešnej prezentácii v bratislavskom obchodnom centre Avion presúva do popradského hotela Satel, kde bude súčasťou nášho stretnutia TATRY 2014. Výstava sa koná pri príležitosti 150. výročia narodenia Jozefa Murgaša, priekopníka bezdrôtovej telegrafie. Má za cieľ ukázať históriu bezdrôtovej telegrafie a rádia v medzinárodnom kontexte, ich vývoj od prvej polovice 19. storočia a súčasne predstaviť priekopníkov, akými boli uznávaní vedci a bádatelia: Faraday, Maxwell, Hertz, Branly, Lodge, Popov, Tesla, Marconi, Murgaš, či Fessenden. Výstavu organizuje Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky, Klub Jozefa Murgaša a Jozefa Gregora Tajovského. Partnerom výstavy je Slovenský zväz rádioamatérov.

Z dejiska stretnutia bude vysielať špeciálna príležitostná stanica OM40TATRY, pripomínajúca, že ide o jubilejný 40. ročník stretnutia. Stanica bude nainštalovaná vo výstavnej sále hotela SATEL a prítomní rádioamatéri budú môcť z nej vysielať. Prvý raz sa stanica ozve vo štvrtok 20.11. O 16,00 SEČ na 3768 kHz, keď budú odvysielané pravidelné štvrtkové správy Slovenského zväzu rádioamatérov. Po správach bude možné so stanicou nadviazať spojenie. OM40TATRY bude v činnosti do soboty 22.11. približne do 15,00. QSL lístky bude vybavovať OM2FY.

Viac informácií nájdete na http://tatry.szr.sk/

0 0 glasovi
Ocena članka
Nastaviti
Nastavite opozorila
gost
0 Komentarji
Povratne informacije vstavljene
Oglejte si vse komentarje
0
Veseli bomo vaših komentarjev, Prosim, komentar!x