OK-VKV-PA

Mājas Forumi CQ HAM forums VKV OK-VKV-PA

Šī tēma satur 5 atbildes, ir 4 balsis, un pēdējo reizi to atjaunināja  dārgs 7 mēnešus, 3 weeks pirms.

Skatās 6 ziņas - 1 cauri 6 (no 6 Kopā)
 • Autors
  Ziņas
 • #11471 Atbildēt

  ok1doz
  Biedrs

  Robot na OK-VKV-PA bere ted klasicke hlaseni a nove i denik v EDI. Protoze jsou ve stejny termin zavody i v jiny cas, tak robot si sam vybere QSO od 0800 UTC ceturtdien 1159 UTC. Ten robot otevre hlaseni a prijem deniku v den zavodu.
  http://ok1kpa.com/pa/hlaseni.htm
  Muzete to rozsirit i za hranice.

  #14802 Atbildēt
  blank
  om3cvv
  Biedrs

  Je to síce pekné, dokonca dokonalé, ale to naše hlásenie je praktickejšie. Asi sme si na neho už zvykli.

  #19037 Atbildēt
  blank
  OM7ANT

  Ja by som veľmi rád konfiguráciu pre N1MM+, ktorý používame aj na VKV PAžiaľ neviem nikde nájsť. Aj by som sám vytvoril .UDC, kebyže existuje nejaký tutorial, ako si nakonfigurovať vlastný závod

  Ak by niekto vedel poradiť, poprosím na email … 73

  #19126 Atbildēt
  blank
  om0aao
  Keymaster

  Trocha som sa na tú otázku pozrel. Staršia dokumentácia v češtine je na http://ok2pad.webz.cz/n1mm/udc_editor.pdf a aktuálnejšia je priamo v helpe UDC editora.

  Ak som správne rozumel týmto prameňom, tak mi vyšlo, že je možné vytvoriť UDC, ktorý bude brať veľké štvorce ako násobiče + vlastný štvorec ako násobič aj ak s ním vo VKV PA pracované nebolo.

  Problém ale je odškálovanie bodov za spojenia podľa štvorcov, /PointsPerContact/ . Nevidím automatickú možnosť bodovania podľa pravidlaStanica vo vlastnom veľkom štvorci lokátora (piem.. JN98) = 2 ķermeni, v susedných veľkých štvorcoch = 3 b., v ďalších veľkých štvorcoch = 4 b. utt., vždy o 1 bod viac.

  Zrejme by sa ale dala vytvoriť tabuľka pre každý veľký vzorec QTH zvlášť v zmyslesom v JN88, tak JN88 za 2 ķermeni, JN89 za 3 ķermeni, JN87 za 3 ķermeni,…

   

  Môžem skúsiť, či sa mi to podarí.

  #19152 Atbildēt
  blank
  om0aao
  Keymaster

  Inak núdzovo sa dá spraviť import po conteste do iného programu, piem.. VUSC, a tak získať body a násobiče.

  #20288 Atbildēt
  blank
  dārgs

  Zásadně používám UcxLog Bena DL7UCX. Zaimplementovaly jsme tam důležité OK VKV závody a v okně člověk hned vidí průběžné body, násobiče a celkové body. Navíc ty šablony pracují i v časech závodů, takže spojení před a po závodu pakliže je paralelně jiný se nepočítají, ale QSO se do logu dále zapisují. 73, D.

Skatās 6 ziņas - 1 cauri 6 (no 6 Kopā)
Atbildēt uz: OK-VKV-PA
Jūsu informācija:
29 − = 23