OK-VKV-PA

Huis Forums CQ HAM-forum VKV OK-VKV-PA

Dit onderwerp bevat: 4 antwoorden, heeft 4 stemmen, en is voor het laatst bijgewerkt door  om0aao 5 maanden, 4 weken geleden.

Bekijken 5 berichten - 1 door 5 (van 5 totaal)
 • Auteur
  Berichten
 • #11471 Antwoord

  ok1doz
  Lid

  Robot na OK-VKV-PA bere ted klasicke hlaseni a nove i denik v EDI. Protoze jsou ve stejny termin zavody i v jiny cas, tak robot si sam vybere QSO od 0800 UTC do 1159 UTC. Ten robot otevre hlaseni a prijem deniku v den zavodu.
  http://ok1kpa.com/pa/hlaseni.htm
  Muzete to rozsirit i za hranice.

  #14802 Antwoord

  om3cvv
  Lid

  Je to síce pekné, dokonca dokonalé, ale to naše hlásenie je praktickejšie. Asi sme si na neho už zvykli.

  #19037 Antwoord

  OM7ANT

  Ja by som veľmi rád konfiguráciu pre N1MM+, ktorý používame aj na VKV PAžiaľ neviem nikde nájsť. Aj by som sám vytvoril .UDC, kebyže existuje nejaký tutorial, ako si nakonfigurovať vlastný závod

  Ak by niekto vedel poradiť, poprosím na e-mail … 73

  #19126 Antwoord

  om0aao
  Keymaster

  Trocha som sa na tú otázku pozrel. Staršia dokumentácia v češtine je na http://ok2pad.webz.cz/n1mm/udc_editor.pdf a aktuálnejšia je priamo v helpe UDC editora.

  Ak som správne rozumel týmto prameňom, tak mi vyšlo, že je možné vytvoriť UDC, ktorý bude brať veľké štvorce ako násobiče + vlastný štvorec ako násobič aj ak s ním vo VKV PA pracované nebolo.

  Problém ale je odškálovanie bodov za spojenia podľa štvorcov, /PointsPerContact/ . Nevidím automatickú možnosť bodovania podľa pravidlaStanica vo vlastnom veľkom štvorci lokátora (bijv.. JN98) = 2 lichaam, v susedných veľkých štvorcoch = 3 b., v ďalších veľkých štvorcoch = 4 B. atď., vždy o 1 bod viac.

  Zrejme by sa ale dala vytvoriť tabuľka pre každý veľký vzorec QTH zvlášť v zmyslesom v JN88, tak JN88 za 2 lichaam, JN89 za 3 lichaam, JN87 za 3 lichaam,…

   

  Môžem skúsiť, či sa mi to podarí.

  #19152 Antwoord

  om0aao
  Keymaster

  Inak núdzovo sa dá spraviť import po conteste do iného programu, bijv.. VUSC, a tak získať body a násobiče.

Bekijken 5 berichten - 1 door 5 (van 5 totaal)
Antwoord aan: OK-VKV-PA
Uw informatie:
36 − = 32