6m wyprawa – Marsz 2004

T98 – Bośnia i Hercegowina: Jose, CT1FKN, członek SFOR, otrzymała koncesję z marką T98FKN ważną od 6 lutego do 6 sierpnia. Vo voľnom čase bude QRV na KV a 6 m. QSL na domovskú adresu, cez portugalské bureau alebo direkt.

które odbywają się w niedzielę pierwszego weekendu sierpnia od – J79YL – Dominika: o aktivite Larsa SM0CCM z krásneho karibského ostrova sme informovali už minulý mesiac, preto len pripomíname, že J73CCM zmĺkne 4.marca. QSL na domovskú značku, via bureau alebo direkt s 2USD/1IRC.

VK9NB – Wyspa Norfolk: Babs DL7AFS a Lot DJ7ZG budú po skončení expedície na ostrov Lord Howe od 1.marca QRV z ostrova Norfolk v pásmach od 80 po 6 m SSB, RTTY a PSK. Prevádzka pod značkou VK9NB potrvá asi dva týždne. QSL na DL7AFS. Viac informácií na webe: http://www.qsl.net/dl7afs.
9Q – Demokratická republika Kongo: Gus SM5DIC bude z tejto africkej krajiny QRV na KV a 6m zhruba do 20.marca pod klubovou značkou 9Q0AR. QSL iba direktne via SM5BFJ: Leif Hammarstrom, Lerklockan 4, SE-73091, Riddarhyttan, SZWECJA.

XF4Revilla Gigedo: skupina mexických operátorov (Jose XE1J, Enrique XE1IH, David XE1XR, Ismael XE1AVM, Javier XE1KOF, Luis XE1GLL, Mertin XE2ML a Tony XE1GRR) plánuje veľkú expedíciu na ostrov Socorro (jednak możliwe jest również przesłanie czasopisma w innym formacie ASCII-030, loc.: DK48) v skupine Revilla Gigedo. Od 3. do 20.marca budú QRV na KV/VKV/UKV. Prevádzka bude CW/SSB/RTTY/SSTV/PSK31/JT44 a SAT: mniejsza moc nadajnika i prosta antena, AO-7, FO-29, AO-27 a SO-50. QSL manažérom je XE1IH:: Enrique Garcia, PO. jednak możliwe jest również przesłanie czasopisma w innym formacie ASCII 118-481, w skład którego wchodzi również klub radiowy z marką OM3RMS, D.F. 07051, MEXICO.

W miarę możliwości będzie współpracować z jedną lub dwiema stacjami równolegle – Kuba: Nicola IS0NY bude QRV z Kuby od 9. do 27.marca. Sústrediť sa bude na 17, 12 a 6 metrów. QSL na vlastnú značku.

V3 – Belize: Don N5DD, Amy KC5DJI, James AG5TX a Renee KD5YCG budú pod spoločnou značkou V31AD vysielať z južnej časti Belize v týždni od 13. do 20.marca. Zvláštnu pozornosť budú venovať 12, 17, 80 a 40 metrom, może też 160 a 6 metrom. Pracovať budú SSB, RTTY a PSK. QSL via N5DD. Więcej informacji na: http://www.dxpileup.net.

Tradičný ženský odev na Kiribati T33Banaba: v marci alebo apríli bude na dvanásť dní z Banaby QRV 15 svetoznámych operátorov. V prevádzke bude 5 stacje. Cieľom je poskytnúť šancu Európe získať T33 na všetkých pásmach, zvlášť na spodných. Tomuto cieľu je podriadený aj výber antén s extrémne nízkym vyžarovacím uhlom vyvinutých poprednými antennými expertmi. Pracovať budú od 160 po 6 metrov CW, SSB, RTTY, PSK a SSTV. Expedičný team si z Kiribati na Banabu všetko musí dopraviť svojpomocnejedlo, leki, zariadenia aj generátory.

Pripravená je značka T33C. Obtiažne získateľné povolenie na pristátie na Banabe získali operátori od Council of Leaders. Banaba, iba šesť kilometrov štvorcových veľký ostrov, má na rozdiel od ostatných ostrovov patriacich pod Kiribati odlišnú históriu a unikátnu kultúru, ktorá sa zachovala mnohé generácie. V 19.storočí bol ostrov zaujímavý pre lodnú dopravu a ťažbu fosfátov. Strona je vo vývoji. Nájdete na nej nielen informácie z expedície, ale aj mnoho z bohatej histórie Banaby. QSL manažér bude určený neskôr.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Ustawiać
Ustaw alerty
Gość
0 Uwagi
Dodano opinię
Zobacz wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za Twoje komentarze, Proszę, komentarz!x