Tak, jak ja zrobiłem ”świat” rekord w subregionie

Od dawna gryzła mnie myśl, żeby choć w jakiś sposób uczestniczyć w I subregionie. Bo “przygotowuję się do egzaminów”, využil som možnosť vysielať pod dohľadom niektorého amatéraa to otca OM3WAO, ktorý mi prepustil dvojmeter a sám sa sústredil len na sedemdesiatku.

Týždeň pred contestom otec oznamuje: “DL7KM-ka na sedemdesiatku stratila zisk a nemá ani okruh!”. Tá je umiestnená na spoločnom stožiari s rovnakým typom antény na 2m. Čo urobiť? Pokúsiť sa vyliezť na strmú strechu v zime? Alebo dať na provizórny stožiar prichystanú yagi?
Počasie bolo nádherné a takblázniopäť lezú na strechu. Spúšťame stožiar, meriame, obzerámeOkruh anténa má…. Dotiahneme spoje, zaizolujeme, zdvihneme stožiarmaličkosť na hodinu.

V stredu je obloha ešte stále ako z reklamy. Prvé príznaky ale naznačujú, že budem musieť rýchlo užiť nejaký prípravok z reklamy proti chrípke. Večer už drkocem zubami. Hlavou mi ešte preblesne, že určite ma položí svalovica v sánke

Štvrtok je ale zlý. V piatok som si hovoril, že horšie už ani nemôže byť. Chybamôže! V sobotu mazatlo v krku”, hlavu nemôžem zdvihnúťAle moja túžba po contestingu je väčšia! Pol hodinu pred contestom sa zdá byť všetko pripravené (pardons výnimkou mňa): TR-751E, DL7KM na ručne ovládanom stožiari a notebook so spusteným Locatorom.

O tretej nášho času začínam vyhľadávať stanice. Absolútne ticho. Žeby som mal zle nastavené hodinky? Nie, na 144.339 je na hranici šumu 9A7D z JN95CI. To by bolo 450 km… Ešte ho urobiť. Žiaľ nepodarilo sa. Kde sú ale ostatní?

Všetky signály ledva pohnú S-metrom. Podľa ohmetra je ale anténa OK. Prehadzujeme káble do staršieho zariadenia. Ani tam to nie je lepšie. Mňa porazí! Antena! Ale prevádzače idú dobre. Vraciame sa na 751-ku, prehľadávam pásmo…. Nikde nikoho

Dávam si hodinovú pauzu, a v nálade pod bodom absolútnej nulyčumákujem” telewizja. Nedá mi toaspoň jedno, fakt aspoň jedno QSO predsa musím urobiť! Vraciam sa k zariadenia a nachádzam HA6KVC/P. Zručím: “Oscar Mexico Three Whisky Alfa Oscara ten reaguje! Za pár sekúnd je QSO doma

Po ďalšej prestávke nachádzam slabý signál HA5KDQ/P. Takmer presne na tejto frekvencii ide veľmi pekne OM3KDX/Pstiahnem ho ešte troška nižšie a dostávam poradové číslo 10. Na to, že contest beží už viac ako dve a pol hodiny je to málo.

Ten večer som sa síce vrátil ešte k zariadeniu dvakrát a v nedeľu raz, ale žiadne QSO som už neurobil. Možnosti prečo sú takéto: nikomu sa nechcelo na kóty kvôli zhoršujúcemu sa počasiu, domácki založení ľudia dali prednosť ARRL DX Contestu, VKV rádioamatéri vymreli alebo som hluchý ako poleno…. Hej ľudia, kde ste boli?

Podčiarknuté a zrátané: 283 zwrotnica. Myślę, že prekonať tento výsledok (rozumej získať menej bodov) budú mať konkurenti mimoriadne obtiažneUrobil som, čo sa dalo a čo bolo v mojich silách, žiaľ lepšie to nešlomne. Možno nabudúce

0 0 głosy
Ocena artykułu
Ustawiać
Ustaw alerty
Gość
0 Uwagi
Dodano opinię
Zobacz wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za Twoje komentarze, Proszę, komentarz!x