Dzień nagrań OM3RKP

Chopok o wysokości 2024 m jest drugim najwyższym szczytem granitowego typu Tatr Niskich. Dostępna od północy Jasná, z juhu od Srdiečka. Rádioamatéri mu prisudzujú lokátor JN98TW.

Po dohode s Mišom OM8MF (TNX!), ktorý pre pracovné povinnosti musel rezignovať z pôvodného plánu sme si vybavili potrebné povolenie a začali sa modliť za dobré počasie.
A počasie tentokrát vyšlo na jednotku. V piatok ráno sa na Šuňave stretli štyria členovia OM3RKP (AAJ, AAG, AAO, AAB). Mišo OM0AAB sa však samotného výjazdu pre pracové povinnosti nemohol zúčastniť.

Na Jasnú a Chopok ako jedno z najlepších stredísk cestovného ruchu som bol zvedavý. Nájsť šesťsedačku sa však ukázalo ako menší problém. Pre zahraničného návštevníka asi aj väčší. Cena za lístok však prijateľná, mimosezónu jazdia každú polhodinu. Pre adrenalínových šialencov ponúkajú až možnosť zjazdu na bicykli. Síce sme nikoho nevideli ako siláme krky”, ale trať vyjazdená bola.

Z Úboča, kde sedačka končí je na vrchol asi 35 minuty. Je to presné, s nákladom a sakrovaním sa to dá zvládnuť. Fajčiari to majú ťažšie, hore je asi riedky vzduch, CZEŚĆ.

Vzhľadom na katastrofické víziepredseduAAJ, ktorý na Chopku už bol sme náklad redukovali na najmenšiu možnú mieru. A to až do takej miery, že doma ostali fotoaparáty a aj jedna potrebná rúra na druhý stožiar.

Vysielacie pracovisko na schodišti pozostávalo z TR-751E s PA HL-120V, dvoch zdrojov a notebooku. Zazváraný rotátor niesol 7-metrový stožiar s dvojčaťom 7el.DK7ZB.

blank blank

Pár testovacích spojení sme urobili do OM, SP, HG a S5 v piatok večer a sobotu dopoludnia. Potom sme sa vybrali do Kamennej chaty na obed (redukcia nesených vecí postihla aj jedlo). Neveľká chata bola natrieskaná po vrch. Môžem odporúčať kapustovú polievku, vyprážaný syr už menej. Pivo si radšej doneste svoje.

Ako začali preteky, začalo to v TR-751E riadne vrieť. Nájsť kúsok voľnej frekvencie nebolo možné, stanice sa ťahali aj nad .400. Preto prekvapilo a potešilo QSO s IK0DDP/6, ktorý bol dlhý čas ODX-om.

Majúc na pamäti naše predošlé výsledky, stanovil som odhad na 200QSO. Predseda bol skeptickejší, čo ho stálo fľašku. Nie trzeba dodawać że, že jednu ešte dostane späť, pretože mi prischol ODX. Keď zavolal SV2DCD/p z KN00LI znelo to priam neskutočne. Deväťstošesťdesiat kilometrov a navyše SV! Leo mi po conteste poslal nahrávku OM3RKP. Stiahnuť si ju môžete .: TWÓJ :.

Miernym paradoxom bolo, že v druhej hodine nám to išlo lepšie ako v prvej, čo bolo pravdepodobne zapríčinené nedobrou organizáciou práce. Zapisovatelia stíhali, alebo aj nestíhali. Toto je vec, ktorú bude potrebné doriešiť.

MGF-1302 sa činila, prakticky nebolo rozdielu v QRM či bol predzosilňovač zapnutý alebo nie. V sile signálu však áno. Dvojča 7el.DK7ZB ťahalo perfektne. Potvrdila sa stará pravda, že mnoho staníc slabšie počúva. Schytal to len jeden OM, ktorý sa jal robiť dvojicu I staníc, ktoré prišli na našu výzvu. Nechali sme priestor jednému OM, a keď Taliani videli, že zaberajú priestor, dalifive up”. OM nepočul ani toto, anithank youz našej strany….

OM3RKP štatistika

Lokalizator Atalanta sa zastavil na 302QSO a 85.503 zwrotnica, čo dáva priemer 283km/QSO. V logu je 79xOK, 56xOM, 37xHG, 30xSP, 27xS5, 19x9A, 19xYU, 12xOE, 7xI, 6xYO, 5xDL, 3xUR, 1xSV, 1xT9 zo 46 štvorcov.

Na UHF/SHF contest by sme tiež radi vyšli, už pol roka mám rozpracovanú sústavu 4xDK7ZB na 70cm, tak sa snáď prinútime dokončiť ju. Dvadsaťtrojka tento rok odpočívala, takže ju dúfam riadne prevetráme.

Tešíme sa dopočutia, 73!

0 0 głosy
Ocena artykułu
Ustawiać
Ustaw alerty
Gość
0 Uwagi
Dodano opinię
Zobacz wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za Twoje komentarze, Proszę, komentarz!x