EchoLink

EchoLink® software umožňuje rádioamatérom medzi sebou komunikovať cez Internet použitím VoIP (Voice-over IP) technologia. Program umožňuje pripojenia medzi stanicami po celom svete alebo z počítača na stanicu, čo vo veľkej miere prispieva k širokým možnostiam využitia. V súčastnosti je na Echolink registrovaných viac ako 130.000 užívateľov v 150 krajinách sveta !
Pre rádioamatérov s platnou licenciou otvára EchoLink® software nové možnosti na komunikáciu s ostatnými rádioamatérmi z celého sveta. Tvoj počítač prepojí teba alebo tvoj lokálny prevádzač s ktoroukoľvek s tisícok HAM staníc na Internete.

 

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako sa dá EchoLink používať. Môžeš nastaviťsimplexnú linkunapríklad u seba doma a to pripojením VHF alebo UHF rádiostanice k počítaču, a tak umožniť komukoľvek v dosahu tvojej stanice komunikovať cez EchoLink s ktoroukoľvek inou stanicou vo svete.

Alebo môžeš len použiť PC mikrofón, reproduktory a jednoducho sa pripojiť na takmer ktorýkoľvek z viac ako 2,000 HAM prevádzačov vo svete.

Program stále obnovuje zoznam staníc, ktoré sú práve v EchoLinku pripojené. Zoznam sa dá usporiadať podľa čoho chceš. Možeš si taktiež nastaviť neobmedzený početalarmovktoré ťa upozornia, keď sa pripojí stanica, ktorú si zvolíš.

Viac informácií nájdeš na stránkach >CB RadioKlubu Košice (Články/HAM/EchoLink) prípadne v anglickej verzii na stránkach >EchoLink.org

PSE, pomôžte pri rozvoji siete linkových staníc EchoLinku na Slovensku aj vo svojom meste.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Ustawiać
Ustaw alerty
Gość
0 Uwagi
Dodano opinię
Zobacz wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za Twoje komentarze, Proszę, komentarz!x