Licznik z komputera

Miałeś okazję czytać jakiś czas temu, jak stworzyć dwukanałowy oscyloskop z komputera?. Nie, tým sa možnosti merania pomocou PC zďaleka nekončia. Však počítače boli vyvinuté práve na riadenie komplikovaných strojov.

Ak nechceme experimentovať, v tom prípade siahneme po už existujúcich riešeniach a programoch. Ani tak určite banovať nebudeme. Na nasledujúci program som narazil náhodouhľadal som niečo iné. Niemniej jednak, že ho autor asi z roztržitosti zabudol podpísať sa mi zapáčil. Ide o program Frequency Counter 1.01.
Program funguje ako jednoduchý NF čítač. Pracuje pod W95+ so zvukovou kartou. Stačí priviezť do zvukovej karty meraný signál a na obrazovke sa Vám objaví nameraná hodnota jeho frekvencie.

Po spustení programu sa objaví hlavná (a jediná) obrazovka programu ponášajúca sa na klasický čítač. Pod displejom sú len dva ovládacie prvky: timer a trigger. Napravo od displeja sú tlačidiel, ktorými meranie spúšťame a zastavujeme. Pod nimi je niekoľko tlačidiel označených akohysteresis”. Ich význam mi zatiaľ jasný nie je.

Je škoda, že programu chýba nápoveda, aj keď možno nebude potrebná. Pri skúškach program fungoval výborne. Hodnotím jedna mínus. Stiahnuť si ho môžete v sekcii Download.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Ustawiać
Ustaw alerty
Gość
0 Uwagi
Dodano opinię
Zobacz wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za Twoje komentarze, Proszę, komentarz!x