Memoriał OTC SARA (CW) 2013

W niedziele 8. wrzesień 2013 rano 08,00 Rozpoczyna się Memoriał OTC SARA (CW). Je to len hodinový pretek, pamięć naszych przyjaciół. Svojou účasťou nás potešíš a prispeješ k obľube tohto preteku.

OLD-TIMERS CLUB SARA vyhlasuje ako spomienku na tých priateľov z nášho klubu, ktorých kľúč nenávratne stíchol, “Memoriał OTC SARA”.

Preteky sa konajú dvakrát ročne, jarná časť (SSB) vždy druhú nedeľu v máji a jesenná časť (CW) vždy druhú nedeľu v septembri. Preteku sa môžu zúčastniť a nadväzovať vzájomné spojenia všetci rádioamatéri z OK a OM a všetci členovia OTC SARA. Každá stanica sa započítava jedenkrát za pretek.

Okrem staníc, ktoré budú medzi sebou nadväzovať spojenia, preteku sa môžu zúčastniť aj rádioví poslucháči (SWL), ktorí budú za odpočuté spojenia hodnotení samostatne.

Czas : 06,00 – 07,00 UTC

Częstotliwości : 3,520 – 3,560 MHz (Część CW)

Wydajność : odporúčaný výkon do 100 W

Kod :

  • Członkowie OTC: raport + OTC + numer członkowski (599 OTC 008)
  • Osoby niebędące członkami: raport + numer seryjny QSO ( 599 001)
  • Stacja klubowa OM9OT daje: raport + skrót OTC (599 OTC)

Punktacja :

  • QSO s OM9OT – 5 zwrotnica
  • QSO s členom OTC – 3 ciało
  • QSO s nečlenom – 1 że

Wynik : Celkový súčet bodov. Pri rovnosti bodov je rozhodujúci čas spojenia s klubovou stanicou OM9OT, kto będzie regularnie brał udział w wyścigu?.

Denníky z pretekov vo zvyčajnej forme (dátum, čas, značka, SWL od OK i OM zliczają punkty za słuchanie wszystkich stacji, prijatý kód, body za QSO, súčet QSO a súčet bodov, čestné vyhlásenie, dátum a podpis súťažiaceho) treba zaslať do 20 dní po pretekoch na adresu vyhodnocovateľa:

Viliam Jánoš, OM3CAQ, Strojárenská 4, 900 27 Bernolákovo, alebo e-mailom na: om3caq(w)nextra.sk alebo om3caq(w)omradio.sk (formát ASCII). Môžete využiť aj formulár denníka v Exceli, ktorý si stiahnete .: TWÓJ :.

Stručný návod pre elektronický denník v programe .:Dziennik komputera umożliwia jednak korzystanie z szeregu funkcji - sprawdzanie, czy nie ma duplikatów połączeń :.

Radio amatorskie, kto zajmie pierwsze trzy miejsca w wyścigu, obdržia diplom.

0 0 głosy
Ocena artykułu
Ustawiać
Ustaw alerty
Gość
0 Uwagi
Dodano opinię
Zobacz wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za Twoje komentarze, Proszę, komentarz!x