Prezentácia rádioamatérov a ARES v Malcove 2017

PREZENTÁCIA RÁDIOAMATÉRSKEJ ČINNOSTI A ARES NA SÚŤAŽI DOBROVOĽNÝCH HASIČSKÝCH ZBOROV V MALCOVE OKRES BARDEJOV.

V sobotu dňa 8.július 2017 sa bude konať v obci Malcov v okrese Bardejov Krajská súťaž dobrovoľných hasičských zborov (DHZ), na ktorej budú prítomní aj poprední predstavitelia DPO SR (Dobrovoľná Požiarna Ochrana SR) a HaZZ SR ( Hasičský a Záchranný Zbor) za Prešovský kraj. Jedným z členov miestneho organizačného teamu tejto súťaže je aj Ivan OM0AD, obyvateľ Malcova, preto chceme túto príležitosť využiť na prezentáciu rádioamatérskej činnosti a služby ARES prítomným účastníkom tejto súťaže, funkcionárom DPO SR aj HaZZ ako aj ostatným prítomným divákom , ktorí o to prejavia záujem.

Na tejto akcii, ktorá sa bude konať na miestnom futbalovom ihrisku, budeme mať inštalované portable vysielacie pracoviská pre KV aj VKV/UKV a taktiež malú výstavku rôznej vysielacej techniky (rádiá, antennák, mobilný prevádzač a pod.). Aby bola naša prezentácia živá a upútala pozornosť, chceme v rámci nej nadväzovať spojenia s inými rádioamatérmi z celého Slovenska – samozrejme v rámci možnosti šírenia rádiových vĺn. Preto budeme potrebovať, aby na naše volanie na pásmach aj niekto zo slovenských rádioamatérov reagoval.

Chceme preto poprosiť všetkých rádioamatérov, ktorí by mali čas a chuť venovať sa trochu podpore tejto aktivity, aby v sobotu 8. július 2017 től származó időben 10:00 do cca 15:00 hod sledovali prevádzku na týchto pásmach:

KV pásma
80m – 3760 kHz +/- QRM ( ARES frekvencia)
40m – 7110 kHZ +/- QRM (ARES frekvencia)

VKV /UKV pásma
Prevádzku na prevádzači OM0OVR ( Királyi klub) a (obmedzene) aj OM0OUS ( Stará Ľubovňa)

Prevádzač „R-ko“ je jediný OM prevádzač, na ktorý sa vieme dostať z miesta konania akcie spoľahlivo a s požadovanou kvalitou prenosu aj s jednoduchšími (4 prvkovými) YAGI anténami. Na spojenie do „východoslovenského“ prevádzača OM0OVT by sme potrebovali inštalovať na ihrisku viacprvkovú YAGI na vysokom stožiari, čo v daných podmienkach akcie – súťaže DHZ nie je vhodné. Spojenie s OM0OUS je „na hrane“ použiteľnosti.

Keďže v termíne sobota dopoludnia alebo okolo poludnia nie je na rádioamatérskych pásmach práve tá najsilnejšia prevádzka, upozorňujeme na túto akciu vopred, aby sa predsa len nejakí partneri na spojenie našli. Časové rozpätie je pomerne široké, lebo nevieme presne určiť, kedy bude najväčší záujem o naše prezentácie, ktoré sú len podružným programom dňa. Nesľubujeme ani príležitostné značky, ani špeciálne QSL lístky ale aj tak dúfame, že sa nájde zopár rádioamatérov, ktorí nás týmto spôsobom podporia, za čo im vopred ďakujem.

Örülök az OM0AMR-nek , koordinátor ARES za kraj Prešov Stano OM8ST, koordinátor ARES za kraj Košice

0 0 hangok
Cikkértékelés
Beállít
Riasztások beállítása
vendég
0 Hozzászólások
Visszajelzés beszúrva
Az összes megjegyzés megtekintése
0
Örömmel vesszük észrevételeit, Kérem, megjegyzés!x