Mistrzostwa Europy HF 2021

Celem Mistrzostw Europy HF jest:, aby európski amatéri kontaktovali čo najviac ďalších európskych amatérov a súťažili o titul „Majster Európy HF“. Počítajú sa iba kontakty z EÚ do EÚ, berúc do úvahy zoznam krajín CQWW.

Termín pretekov je každý rok v prvú augustovú sobotu, od 12:00 UTC 23:59 UTC (7. Augusta 2021). Konkuruje w zespołach 160 – 10m (mimo WARC) a to v jedinej kategórii, single operátor všetky pásma.

Kategoria Cabrillo kategória
CW/SSB – Wysoka moc SINGLE-OP ALL HIGH MIXED
CW/SSB – Niska moc SINGLE-OP ALL LOW MIXED
CW only – Wysoka moc SINGLE-OP ALL HIGH CW
CW only – Niska moc SINGLE-OP ALL LOW CW
SSB only – Wysoka moc SINGLE-OP ALL HIGH SSB
SSB only – Niska moc SINGLE-OP ALL LOW SSB

Wysoka moc kategórie: celkový výstupný výkon vysielača nesmie presiahnuť 1500 W

Niska moc kategórie: celkový výstupný výkon vysielača nesmie presiahnuť 100 W

Yaesu FTDX10 SDR TCVR
Yaesu FTDX10 SDR TCVR

Vymieňaný kód je zložený z RS(T) + dvojčísla. To je rokom prvého vydania rádioamatérskej koncesie operátora bez ohľadu na to, či používa danú značku alebo inú.

Mnożniki sú rôzne dvojciferné čísla, čo znamená posledné dve číslice roku vôbec prvej oficiálnej licencie amatérskeho rádia operátora. Násobič sa počíta iba raz na pásmo bez ohľadu na mód.

Každý dokončený platný kontakt počíta każdy (1) bod bez ohľadu na mód. Tá istá stanica môže byť spracovaná raz pre každé pásmo a režim. Konečné skóre je súčet bodov QSO zo všetkých pásiem vynásobené súčtom násobičov zo všetkých pásiem.

Antena Yagi 10m
Antena Yagi 10m

a) V kategóriách s jedným módom (iba CW, iba SSB) je možné vykonať maximálne desať (10) zmien pásma v ľubovoľnú hodinu (00 do 59 minuty)

b) V kategóriách mix režimu (CW/SSB) je možné vykonať maximálne desať (10) pásiem a módov v ľubovoľnej hodinovej hodine (00 do 59 minuty. Napríklad päť (5) pásiem plus päť (5) zmien módu, kde pásmo spolu so zmenou módu sa počíta ako jedna (1) zmena.

C) Zmena pásma alebo režimu po 10. zmene pásma / módu bude penalizovaná bodmi QSO a odpočtom za viacnásobné spojenie za tieto QSO v konkrétnu hodinu.

Všetky odoslané denníky vo formáte Cabrillo je potrebné nahrať zo stránky Odoslanie denníka najneskôr 48 hodín po súťaži (pondelok 23.59 UTC).

Úplne znenie súťažných podmienok European HF Championship http://lea.hamradio.si/~scc/euhf/euhfcrules.htm

 

0 0 głosy
Ocena artykułu
Ustawiać
Ustaw alerty
Gość
0 Uwagi
Dodano opinię
Zobacz wszystkie komentarze
0
Będziemy wdzięczni za Twoje komentarze, Proszę, komentarz!x