Rádioamatérske stretnutie Bankov 2024 vrátene programu

Srdečne vás pozývam na 3. ročník rádioamatérskeho stretnutia Bankov, ktoré sa uskutoční v sobotu 22. júna 2024 v čase od 10:00 do 20:00 hod. V prípade nepriaznivého počasia bude stanovený náhradný termín na sobotu 29. júna 2024. Miestom konania bude opäť obľúbená lokalita Horný Bankov pri Košiciach, ktorá je známa svojím krásnym prostredím a pohodovou atmosférou.

Na mieste bude k dispozícii parkovisko pre približne 50 vozidiel, pričom parkovanie bude zdarma. V okolí sú dostupné aj bufety s občerstvením, kde si budete môcť vychutnať rôzne nápoje a jedlá.

Program rádioamatérskeho stretnutia Bankov 2024

Vysielanie v poľných podmienkach preverí technické riešenie
Vysielanie v poľných podmienkach preverí technické riešenie

10:00 – 10:30 Otvorenie stretnutia (privítanie, organizačné pokyny)
10:30 – 14:00 Prvý súbor prednášok
14:00 – 16:00 Priestor pre vysielanie v contestoch
16:00 – 20:00 Druhý súbor prednášok
20:00 – 20:30 Večerný pokec na OM0OVT

Témy prednášok

Rádioamatérske stretnutie sa nezaobíde bez antén
Rádioamatérske stretnutie sa nezaobíde bez antén

APRS a ARES: Aktuálne trendy a výzvy
Rádiostanice z Číny: Kam sa to celé posunulo… (praktický pohľad na funkcie, výhody a obmedzenia)
SDR s internetom a bez (ukážky rozdielov)
Základy dobrého spojenia (čo dodržať)
Logbooky (robiť či nerobiť a ako?)
Propagácia rádioamatérstva v podmienkach 21.storočia
Remote operovanie staníc (výhody a nevýhody oproti fyzickej stanici)

Mimo programu budú prebiehať praktické ukážky vysielacieho pracoviska stanice OM8ATE, ktoré bude možné využiť na spojenia počas celého trvania stretnutia.

Ďalej bude možné pozrieť si ako aj zakúpiť sortiment od spoločnosti HAMTRONIX s.r.o., ktorú na stretnutí bude zastupovať Peter OM0TM. Predpokladané ukončenie stretnutia bude okolo 20,30.

Spoločná fotografia zo stretnutia Bankov
Spoločná fotografia zo stretnutia Bankov

Prístup na Bankov je možný autom alebo MHD. Ak zvolíte MHD, zo železničnej a autobusovej stanice sa na miesto stretnutia najjednoduchšie dostanete električkou 6, na konečnej zastávke Havlíčkova prestúpite na autobus 14, smer Horný Bankov (musí svietiť ako konečná stanica, chodí totiž týmto smerom na ďalšie 2 konečné!!!) Od zastávky Horný Bankov je konkrétne miesto cca 50 m od zastávky, hneď vedľa minigolfu. Pre motorizovaných účastníkov je k dispozícii záchytné parkovisko. V areáli minigolfu je aj bufet, kde sa dá občerstviť. V prípade nejasností kontaktujte Matúša OM8ATE, ktorý bude počas stretnutia na príjme buď na VKV frekvencii 145,575 MHz, miestnych prevádzačoch OM0OVT a OM0ODK alebo na PMR kanáli 7, prípadne CB kanáloch 17 a 29.

Rádioamatérske stretnutie Bankov
Rádioamatérske stretnutie Bankov

Verím, že aj tento ročník stretnutia bude úspešný a účasť bude hojná. Stretnutie ponúka jedinečnú príležitosť na výmenu skúseností, nadviazanie nových kontaktov a prehĺbenie priateľstiev v komunite rádioamatérov. Teším sa na vašu účasť a verím, že si toto podujatie všetci užijeme naplno!

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x