OM HAM roka 2004

Ahoj, do sutaze o amatera roka 2004 by som Ti chcel navrhnut, tento rok predcasne zosnuleho Jara Justa OM3TA. Jaro ako dlhorocny radioamater vychoval desiatky, ak nie stovky radioamaterov v kurzoch mladych operatorov. Zucastnoval sa mnohych expedicii a vzdy mal na mysli dobro a buducnost radioaamterskeho sportu. Preto mu posielam hlas. Zaroven mam odovzdat hlasy aj za svoje deti. Syna, Mareka om3-0148 pripravoval v kurze 2003 (este nema vek na normalnu koncesiu) a dceru Janu om3-0202 tak zaujal, ze dalsi kurz v minulom roku, zial uz bez Jara tiez absolvovala. VY 73 Miro om3cku
Ahoj

Na tuto cenu by som navrhoval Jara Justa OM3TA SK. Jaro sa zasluzil za vychovu celeho radu mladych radioamaterov, bol organizatorom a dusou mnohych radioamaterskych akcii a myslim si ze aspon takto mu patri pocta aj ked uz bohuzial in memoriam.

73 Stevo, OM3RG

Ahoj,

Ja by som sa prihovaral za Jara Justa. Urcite ho uz niekto navrhol – som si isty. Jaro zasvatil svoj zivot mladezi a ja ho mam spojeneho s radioamaterskymi kurzami. Ja som pred dvanastimi rokmi na takom kurze ziskal svoju licenciu – vtedy som mal patnast. Jaro uz bohuzial nie je medzi nami, ale som presvedceny ze si toto oznacenie zasluzi…

Vsetko dobre do neveho roka.

Rado om2zz clen om3kii

Osobne som mal ešte troch kandidátov – Riša OM2TW, Mira OM3CKU a Tibora OM3RM. Rišo bol prvým OM rádioamatérom na 136kHz, pričom jeho doterajšie úspechy vzbudzujú pozornosť nielen na Slovensku. Okrem toho vykonáva veľký kus práce aj na VKV. Miro sa aktívne venuje mládeži a jeho technické články sa roky vyznačujú veľkou invenciou. Tibora možno označiť sa contestmana, ktorý určite patrí minimálne medzi európsku špičku.

Rozhodovanie, komu pripadne titul OM HAM roka 2004 však jednoznačne určili práve došlé návrhy. Chcem sa poďakovať Mirovi OM3CKU, Števovi OM3RG aj Radovi OM2ZZ za to, že nelenili a napísali. Mrzí ma však, že návrhov neprišlo viac. Ako si to vysvetliť? Žeby na Slovensku neboli rádioamatéri, ktorí si takéto ocenenie zaslúžia?

Dámi a páni, OM HAM-om roka 2004 sa stáva

Dipl. Ing. Jaroslav Just OM3TA, SK

Zvažoval som však, aké ocenenie by bolo najvhodnejšie. Nakoniec som sa rozhodol venovať finančný príspevok na „Letný tábor mladých rádioamatérov 2005“.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x