“STARÝ NOVÝ ROK” Soutěž 2021

“STARÝ NOVÝ ROK” Contest vychází z ruské tradice slavit každý rok dva dny "Nového roku" – jeden podľa Gregoriánskeho kalendára a druhý podľa Juliánskeho kalendára. Táto tradícia začala v roku 1918, keď sa Rusko prešlo z juliánskeho kalendára na gregoriánsky (dnes používaný vo väčšine krajín sveta).

Datum:

druhú januárovú sobotu od 5 dělat 9 UTC, v roce 2021 teda 9.januára

Anténa na 40 20m
Anténa na 40 20m

Pásma:

10 až 80 metrů, bez WARC

Módy:

Montáž DK7ZB KV yagi na stožár

Účastníci:

rádioamatéri z celého sveta

kategorie:

Single operator – CW HIGH, Single operator – CW LOW, Single operator – SSB HIGH, Single operator – SSB LOW, Single operator –MIXED HIGH, Single operator –MIXED LOW, Jediný operátor – na pásmach viac ako 50 rokov HIGH, Jediný operátor – na pásmach viac ako 50 rokov LOW, Jediný operátor – súčet veku operátora a činnosti na pásmach viac ako 100 rokov HIGH, Jediný operátor – súčet veku operátora a činnosti na pásmach viac ako 100 rokov LOW, Multi operator HIGH, Multi operator LOW, SWL. LOW POWER je 100 W nebo méně. Účasť je iba ako všepásmová.

Prevádzkovatelia SSB počas tejto súťaže väčšinou používajú ruštinu, ale časť CW je skutočne medzinárodná.

Zvedání vertikální antény
Zvedání vertikální antény

Soutěžní třídy:

započítavajú sa všetky spojenia vrátane vlastnej zeme. QSO s rovnakou stanicou sú povolené v rôznych pásmach a pre kategórie MIXED tiež v rovnakom pásme, ale v odlišnom móde.

vyměňovaný kód:

RS (T) a dve alebo tri číslice znázorňujúce súčet veku operátora a počtu rokov na pásmach. Multi-op stanice vysielajú „priemerný vek tímu“ (súčet vekov operátorov vydelený počtom operátorov) plus počet rokov, počas ktorých stanica existuje.

Tělo:

každé spojenie s vymeneným kódom získa body. V tejto súťaži sa nepoužíva žiadny násobič. Konečné skóre je súčet bodov za všetky pásma.

deníky:

Zasielajú sa cez webové rozhranie http://ua9qcq.com/en/submit_log.php?lang=en alebo emailom na contest@radio.ru vo formáte Cabrillo do 24.januára 2021

0 0 hlasy
hodnocení článku
Nastavit
Nastavit upozornění
host
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
0
Budeme rádi za vaše připomínky, prosím, komentujte!X