Vyhodnocení závodu SNP 2007

Tohoto závodu se zúčastnilo 45 stanic, 25 ze Slovenska a 20 z Čech a Moravy. V denníkoch sa ukázalo ešte ďalších 34 značek, ale na nešťastie a na hanbu celej našej slovenskej a českej rádioamatérskej spoločnosti, títo účastníci denníky neposlali. Obrali tak o Trofej SNP niekoľkých účastníkov, nakoľko vydanie Trofeje SNP záleží na počte účastníkov v tej-ktorej kategórii. Cťou a povinnosťou každého slovenského rádioamatéra by mala byť účasť na dvoch najdôležitejších slovenských pretekoch a síce domáci Pretek SNP v auguste a medzinárodný pretek Jarný šprint na Veľkonočný pondelok. Toto sú preteky pre naozajstných chlapov. A tí najodvážnejší k tomu ešte vytiahnu do poľa /p.

Účast v jednotlivých kategoriích:

anténní tuner
anténní tuner

Závodníci reprezentovali tyto okresy:
LI – 18 okresů: KAPITOLA(3), miláček, BBY, BYT, CAD, KEA(2), KEC, ČASY, Osádka, LVC(2), MAR(2), PŘES, MOHU, TTE, ZAHRADA, ZIH, ZIL(3), ZVO
OK – 13 okresů: APG, BME, DDO, FHB, FJI, FNA(2), GBM, GBV(3), GKR, GZS(3), KDE(2) HVS, HPR

Podmienky šírenia boli ráno veľmi zaujímavé, keď sme na začiatku preteku, řádků nastavujeme vlastnosti PLL syntézy a rychlosti ladění.Při nastavování doporučuji prostudovat datasheet obvodu SAA1057 40 minut, mohli ľahko robiť slovenské a české stanice. Potom sa na pásmo začali prebíjať poľské stanice, ktoré išli KV poľný deň. Potom to už bolo ťažšie, lebo poliaci burácali bezohľadne s veľkými výkonmi po celom pásme.

Najmladší účastník Preteku SNP mal 13 rokov a najstarší 78. Všetci účastníci preteku dostanú Diplom SNP 2007 a víťazi jednotlivých kategórií dostanú aj Trofej SNP2007.

Všetkým účastníkom preteku SNP posielame spolu s vyhodnotením aj vzorky denníkov a titulnej strany takže každý môže poslať perfektný denník ktorý sa dá ľahko vyhodnotiť.

Pozývame vás do ďalšieho preteku SNP ktorý býva vždy v tretiu augustovú nedeľu, ať už ho půjdete z domu, alebo statočne niekde z horského alebo poľného stanovišťa. Šaňo OM3TY navrhol a postavil malý prenosný QRP (3W) transceiver na telegrafiu ktorý sa ideálne hodí na tento pretek. Je výborný na poľnú prevádzku z hôr a iných historických miest SNP. Schému TCVRu nájdete v časopise Rádiožurnál.

Alex Korda OM6SA

0 0 hlasy
hodnocení článku
Nastavit
Nastavit upozornění
host
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
0
Budeme rádi za vaše připomínky, prosím, komentujte!X