Elecraft KH1 transceiver

Elecraft veľmi umne zaregistroval, že značný počet rádioamatérov sa venuje vysielaniu z prechodných stanovíšť. Či už ide o SOTA, POTA alebo iné aktivity, tak po úspechu iných firiem sa rozhodol taktiež zabojovať na tomto poli. A jeho novinka, KH1 transceiver, vzbudila ohlas.

KH1 transceiver

Elecraft KH1 transceiver
Elecraft KH1 transceiver

Ide o prenosný transceiver pre morzeovku, t.j. CW mód v pásmach 40 – 15 m (6-22 MHz SWL). Výkon vysielača je 5W. To, čo Elecraft deklaruje pre KH1 transceiver je schopnosť prispôsobenia takmer akejkoľvek antény pomocou vnútorného anténneho tunera.

Zabudovaný je 2,5 Ah Li-on akumulátor aj obvody dobíjania. Konštrukčne je KH1 transceiver riešený ako superhet s kryštálovým filtrom s riaditeľnou šírkou. MDS je na úrovni -130 dBm. Prijímač má aj prepínateľný atenuátor do -12 dB.

Rozmery sú 3,5 x 6,1 x 11,2 cm a hmotnosť 0,2 kg. Pri napájaní 8-15V je spotreba @ 50-70 mA RX (bez signálu) a 0.5-1.0 A TX. Zabudovaný CW kľúčovač podporuje rýchlosti 8-50 WPM.

Cena Elecraft KH1 transceivera začína na $549.95 USD. Pokiaľ by ste ale chceli využiť všetky vymoženosti, ktoré tento transceiver ponúka, tak si pripravte vyšší rozpočet. Pre ďalšie informácie pokračujte na https://elecraft.com/products/kh1-transceiver

2.3 3 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hodnotené
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
Ivan
1 mesiac pred

Totally overpriced 40 years old architecture with LCD and 3D printed pencil holder

1
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x