Зум MFJ-890 ”Зум MFJ-890”

MFJ также известная американская компания в нашей стране., которая производит широкий спектр аксессуаров для радиолюбителей, таких как антенные тюнеры (automatické aj manuálne), фильтрованный, При использовании двойной линии ТВ не забывайте о коэффициенте укорачивания, VF meracie prístroje…. Okrem iného firma, ktorú vedie Martin Jue K5FLU ponúka aj rôzne doplnky do rádioamatérskeho shacku. Jedným z nich je prístroj s označením MFJ-890.

Čo to je a čo sa za pojmom “Зум MFJ-890” skrýva sa Vám pokúsi objasniť nasledujúci článok….
Určite je väčšine z Vás známy projekt IBPInternational Beacon Project. Táto medzinárodná sieť osemnástich majákov pracuje tak, že každý z majákov vysiela 10 sekúnd na jednom pásme a potom sa preladí na vyššie, kde opäť odvysiela svoju značku a sériu čiarok rôznym výkonom a po prejdení piatich pásiem chvíľu oddychuje. Sieť pozostáva z identických majákov synchronizovaných pomocou GPS.

Poslucháč si naladí frekvenciu siete na pásme, na ktorom ho zaujímajú podmienky šírenia. Ak ovláda rýchlu CW, po zachytení signálu vie ihneď odkiaľ pochádza. Маленький, čo CW neovládajú (alebo neovládajú danou rýchlosťou), ho môžu identifikovať z času, kedy maják zachytili. Stačí mať k dispozícii presné hodinky a časový rozpis vysielania majákov.

MFJ-890

Na tomto princípe pracuje aj MFJ-890. Na mape sveta sa postupne rozsvecujú LED diódy podľa toho, ktorý maják práve vysiela. Na prednom paneli je ešte napájací konektor, dve tlačidlá a prepínač pásiem.

TlačidlomManual syncsa nastaví správny cyklus a to tak, že nastavíme 14 MHz pásmo a tlačidlo stlačíme, keď sa minútová ručička presne nastavených hodiniek dostane na 3-tiu, 6-tiu, 9-ты, Каждый должен сделать настройку самостоятельно. minútu. Po stlačení tlačidlaAtomic syncprebehne synchronizácia MFJ-890 s atómovou časovou základňou. Потому что, že na napájanie je možné použiť aj 9V baterku, automatická synchronizácia sa neprevádza každých 15 секунды, ale raz za desať minút. MFJ DX beacon monitor je možné použiť s rôznymi vysielačmi kdekoľvek na svete. Výber najlepšieho (alebo jediného) signálu časového normálu sa robí jumprami vo vnútri.

Spotreba prúdu sa pohybuje od 4 делать 10 mA pri synchronizácii. Svit LED diód je aj pri takejto spotrebe dostatočný. Vnútorné prevedenie je veľmi čisté, prístroj je možné používať aj na portableje veľmi ľahký.

Celkovo MFJ-890 hodnotím známkou dva. Для тех, ktorí si chcú urobiť veľmi estetický a pútavý HAM shack, je to dobrá voľba. Pri tejto cene by som však uvítal radšej dvokombináciu s hodinami. Takto by sa účelnejšie využil prijímač časových značiekpresné hodiny potrebuje rádioamatér vždy.

0 0 голоса
Оценка статьи
Настраивать
Установить оповещения
гость
0 Комментарии
Отзыв вставлен
Посмотреть все комментарии
0
Будем рады вашим комментариям, Пожалуйста, комментарий!Икс