Bliža se tekmovanje CQ WPX

Každoročne sa veľkej popularite tešia obe časti CQ WPX Contestu: SSB 28.-29.marca a CW 30.-31.mája 2009. Začiatok je o 00.00GMT a koniec 23.59GMT, celé preteky teda trvajú 48 ure, s výnimkou kategórie jednotlivcov – Single OP, kde je možné byť na pásmach maximálne 36 ure.

Povezave so vzpostavljene z vsemi postajami. S jednou stanicou je možné uskutočniť na jednom pásme 1 QSO. Preteká sa v pásmach 1,8 až 28MHz (okrem WARC). Kategorije:
SOSB
SOAB
SOSB LP – maks. 100W out
SOAB LP – maks. 100W out
SOSB QRP – maks. 5W out
SOAB QRP – maks. 5W out
SO Assisted
SO Assisted Low Power – maks. 100W out
SO Tribander/Single element (TBWIRES) – počas pretekov sa môže používať len jeden tribander pre 10-15 a 20m a jednoelementové drôtové antény (např.dipóly) pre pásma 40, 80 a 160m
ROOKIE – pre rádioamatérov s koncesiou nie staršou ako 3 roky k dátumu pretekov
Če dnevnik vsebuje več kot – max.jeden TX signál, iba všetky pásma a high power (max.1500W). Platí 10-min. pravidlo pri zmene pásma (s výnimkou získania nového násobiča)
MULTI-TWO max.dva TX signály, iba všetky pásma a high power (max.1500W)
MULTI-MULTI bez limitu TX signálov, iba všetky pásma a high power (max.1500W)

Využitie DX clustra v kategóriách SOAB a SOSB znamená automatické preradenie do kategórie Assisted. V ďalších kategóriách je povolené využívať DX cluster, self-spotting alebo požadovanie spotovania sú zakázané.

Contestovanie z domu Samotné zariadenia stanice musia byť umiestnené v kruhu s priemerom do 500m. Účastníci sa musia riadiť národnými povoľovacími podmienkami, aj keby ich to voči ostatným súťažiacim znevýhodňovalo. Týka sa to aj „remote stations“, ktoré sa riadia podmienkami krajiny, v ktorej sa nachádzajú všetky prijímače, vysielače a antény.

Koda tekmovanja: RS(T) + poradové číslo QSO od 001.
Stanice kategórii Multi číslujú spojenia od 001 zvlášť na každom pásme.

Točkovanje:
QSO so stanicou z iného kontinentu v pásmach 28/21/14 MHz sa počíta za 3 body a v pásmach 7/3,5/1,8 MHz za 6 točk

QSO se stanicou na vlastnom kontinente, ale nie vlastnou krajinou v pásmach 28/21/14 MHz sa počíta za 1 bod a v pásmach 7/3,5/1,8 MHz za 2 telo

QSO v rámci vlastnej DXCC bez ohľadu na pásmo 1 to

Množitelji: násobičom sú platné prefixy 1x za preteky bez ohľadu na pásmo a počet spojení so stanicami s daným prefixom. Platný prefix je kombinácia písmen a čísiel v značke stanice vyjadrujúca geografickú polohu stanice. Na primer: DL1, P40, P41, OE25 a pod. Označenia ako maritime mobil, mobil, /A, /E, /kar bi lahko povzročilo razpad Tc, /P sa nepočítajú ako prefixy.

Rezultat: v prípade single OP všetky pásma je daný súčtom bodov za spojenia zo všetkých pásiem krát počet rôznych prefixov jedenkrát za preteky bez ohľadu na pásmo (npr.. ak stanica nadviaže spojenie s DL5 na troch pásmach, započíta si len jeden násobič).

V kategórii single OP jedno pásmo je výsledok daný súčtom bodov za spojenia z daného pásma krát počet rôznych prefixov.

V kategóriách Multi sa výsledok vypočíta rovnako ako v kategórii single OP všetky pásma.

Dnevniki: prijímajú sa predovšetkým denníky v elektronickom formáte CABRILLO (nezabudnite správne vyplniť hlavičku, inak váš denník môže byť preradený medzi denníky pre kontrolu). Súbor denníka pošlite v prílohe emailu bez textu, kde do predmetu emailu napíšete iba vašu značku. Denníky z SSB časti posielajte na ssb@cqwpx.com (do 1.mája 2009) a z CW časti na cw@cqwpx.com (do 1.júla 2009). Prijatie logu bude potvrdené a zoznam prijatých denníkov nájdete na Nepravilno izpolnjevanje glave lahko povzroči napačno določitev tekmovalne kategorije postaje ali preusmeritev ladijskega dnevnika samo za kontrolo.

Úplné znenie podmienok CQ WPX Contestu nájdete na Nepravilno izpolnjevanje glave lahko povzroči napačno določitev tekmovalne kategorije postaje ali preusmeritev ladijskega dnevnika samo za kontrolo.

TNX OM3BH za korekciu prekladu ohľadom využívania DX clustra v kategóriách SOAB a SOSB.

0 0 glasovi
Ocena članka
Nastaviti
Nastavite opozorila
gost
0 Komentarji
Povratne informacije vstavljene
Oglejte si vse komentarje
0
Veseli bomo vaših komentarjev, Prosim, komentar!x