WtKST – spojenie ON4KST chat a AirScout
wtKST napísal DL2ALF, autor predikčného programu AirScout. Ak sú tieto dva programy prepojené, tak stačí, aby AirScout bol spustený na pozadí a a wtKST skontroluje zoznam staníc, ktoré sú prihlásené do ON4KST chatu, a upozorní vás na možné príležitosti spojenia odrazom od lietadla. Kliknutím na volaciu značku sa zobrazí mapa AirScout s ďalšími informáciami.
Je to podobný interface ako KST2Me od OZ2M, avšak s menšou konfigurovateľnosťou a práve zameraním na spoluprácu s programom AirScout. Vďaka tomu môže byť voľbou pre komunikáciu s ostatnými stanicami na ON4KST chate. Avšak wtKST nemá oficiálnu podporu DL2ALF, takže sa nedá čakať pomoc či očakávať vylepšenia programu. Aj tak však wtKST môže byť zaujímavou voľbou.
Odporúčam postupovať podľa návodu https://gm3sek.com/2020/01/31/wtkst-download/ Ian popísal zrozumiteľne čo tento program robí a ako ho nastaviť. Je možné používať ho aj bez AirScout-u ako tzv. klienta pre ON4KST chat.
Pokiaľ sa rozhodnete rozchodiť aj prepojenie pre AirScout, potom stĺpec AS zobrazuje možnosti odrazu od lietadla pre každú stanicu. Táto výkonná funkcia je jedinečná pre wtKST, ale je aktívna iba vtedy, ak je AirScout už spustený. Rovnako ako v AirScout-e, purpurové guľôčky v stĺpcoch RH znamenajú „AS je teraz možné!“. Červená a za ňou číslo znamená „AS už čoskoro, za n minút“. Hnedá/oranžová znamená „lietadlo je na trati, ale v súčasnej dobe je príliš nízke“. Väčšie krúžky naznačujú viac/lepšie príležitosti. V závislosti od vášho nastavenia minimálnej a maximálnej vzdialenosti (pozri vyššie uvedené nastavenie) sa vám môže zobraziť aj <, čo znamená „príliš blízko“ alebo>, čo znamená „príliš ďaleko pre AS“. Kliknutím na tieto indikácie ľavým tlačidlom myši otvoríte hlavnú mapu AirScout zobrazujúcu cestu AS k vybranej stanici.