“VECCHIO ANNO NUOVO” Concorso 2021

“VECCHIO ANNO NUOVO” Contest vychádza z ruskej tradície sláviť každý rok dva dni „Nového roka“jeden podľa Gregoriánskeho kalendára a druhý podľa Juliánskeho kalendára. Táto tradícia začala v roku 1918, keď sa Rusko prešlo z juliánskeho kalendára na gregoriánsky (dnes používaný vo väčšine krajín sveta).

Data:

druhú januárovú sobotu od 5 fare 9 UTC, nell'anno 2021 teda 9.januára

Antenna accesa 40 un 20 m
Antenna accesa 40 un 20 m

bande:

10 a 80 metri, bez WARC

Moda:

Montaggio del tribanda KV

partecipanti:

rádioamatéri z celého sveta

Categorie:

Single operator – CW HIGH, Single operator – CW LOW, Single operator – SSB HIGH, Single operator – SSB LOW, Single operator –MIXED HIGH, Single operator –MIXED LOW, Unico operatore – na pásmach viac ako 50 rokov HIGH, Unico operatore – na pásmach viac ako 50 rokov LOW, Unico operatore – súčet veku operátora a činnosti na pásmach viac ako 100 rokov HIGH, Unico operatore – súčet veku operátora a činnosti na pásmach viac ako 100 rokov LOW, Multi operator HIGH, Multi operator LOW, SWL. LOW POWER je 100 W alebo menej. Účasť je iba ako všepásmová.

Prevádzkovatelia SSB počas tejto súťaže väčšinou používajú ruštinu, ale časť CW je skutočne medzinárodná.

Sollevamento dell'antenna verticale
Sollevamento dell'antenna verticale

Connessione valida:

započítavajú sa všetky spojenia vrátane vlastnej zeme. QSO s rovnakou stanicou sú povolené v rôznych pásmach a pre kategórie MIXED tiež v rovnakom pásme, ale v odlišnom móde.

Codice scambiato:

RS (T) a dve alebo tri číslice znázorňujúce súčet veku operátora a počtu rokov na pásmach. Multi-op stanice vysielajú „priemerný vek tímu“ (súčet vekov operátorov vydelený počtom operátorov) plus počet rokov, počas ktorých stanica existuje.

Corpo:

každé spojenie s vymeneným kódom získa body. V tejto súťaži sa nepoužíva žiadny násobič. Konečné skóre je súčet bodov za všetky pásma.

diari:

Zasielajú sa cez webové rozhranie http://ua9qcq.com/en/submit_log.php?lang=en alebo emailom na contest@radio.ru vo formáte Cabrillo do 24.januára 2021

0 0 voci
Valutazione dell'articolo
Impostare
Imposta avvisi
ospite
0 Commenti
Feedback inserito
Visualizza tutti i commenti
0
Saremo felici per i tuoi commenti, Per favore, commento!X