Vertici in onda

Vertici in onda 2024 Vertici in onda – 2014-02-16 Vertici in onda – ZA006
OP: OM7AQA – Vertici in onda, RIG: Vertici in onda 80 Vertici in onda: 4Vertici in onda: DIPOL 2×19,6m – extrémne nízko nad zemou

Ďakujem všetkým za milé spojenieospravedlňujem sa za nezhovorčivosť, no zamŕzalo mi tam všetko čo mohlo. Po nádhernom rannom výhľade na Slovensko a troche fotografovania sa počasie prudko zmenilo. Pokým som postavil stožiar a natiahol dipol (10-12Vertici in onda), tak som prakticky nevidel kde je napájanýa to bolo vo výške cca 6m. Vietor náhle zmenil silu z cca 20km/h na asi 45-55km/h v nárazoch. Stožiar mi v tom vetre ohýbalo až k zemi (nemal som ho ako trojbodovo ukotviť a tak zabezpečiť proti ohybu), takže anténa mi občas prakticky ležala na snehu a preto mi signál kolísal.
Chopok - výhľad

Chopok - panoráma

Chopok

Chopok - rotunda

Chopok - Kamenná chata

Log

Zamrzli mi hodinky, od mrazu sa mi zlomili slúchadlá ako som ich dával na hlavu a počas nastavenia mikrofónu pred ústa som odtrhol aj ten, takže počas vysielania držal len vďaka okuliarom, čiapke a kapucni. Po 10tich minútach som sa už tak klepal od zimy (a vďaka statickej polohe pri vysielaní) že sa mi ani písať nedalotakže ak som niečo po sebe zle prečítal a zle prepísal do tabuľky, tak sa ospravedlňujem.

Niekedy za lepšieho počasia si to vyskúšam ešte raz, takže do skorého počutia

OM7AQA – Vertici in onda

0 0 voci
Valutazione dell'articolo
Impostare
Imposta avvisi
ospite
0 Commenti
Feedback inserito
Visualizza tutti i commenti
0
Saremo felici per i tuoi commenti, Per favore, commento!X