Slovenský Pohár a OK/OM DX contest
1. Do Slovenskeho pohara sa hodnotia vysledky z nasledovnych pretekov:
a) OM CW preteky
b) OM SSB preteky
c) OM-AC (celorocne vyhodnotenie)
d) OK-OM DX Contest
Do celkoveho hodnotenia sa zapocitavaju najlepsie vysledky z maximalne troch pretekov, pricom vysledok z OK-OM DX Contestu sa zapocitava z predchadzajuceho roku. Ich sucet dava konecny vysledok.
2. Kategoria: jeden operator – SO
3. Bodovanie: Vysledny bodovy zisk stanice z danych pretekov sa vypocita ako percentualny podiel k vitaznej stanici, ked vitazna stanica ziska vzdy 100 bodov. V OK-OM DX Conteste sa vysledny bodovy zisk pocita k vitazovi OM poradia v kategorii SO/vsetky pasma. V pretekoch OM-AC sa bodovy zisk vztahuje k vitazovi v kategorii MIX.
Priklad hodnotenia: vitaz OM3ABC ziska v pretekoch 10000 bodov. Stanica OM1XYZ ziska 6500 bodov. Do hodnotenia Slovenskeho pohara si stanica OM3ABC pripise 100 bodov a stanica OM1XYZ 65 bodov.
4. Vyhodnotenie sa uskutocni kazdorocne na stretnuti slovenskych radioamaterov v Tatrach.
5. Vyhodnocovatel: OM3BH
Prvymi pretekmi zapocitavanymi do sutaze Slovensky pohar 2004 bude OK-OM DX Contest 2003 a novembrove kolo OM-AC.
OK/OL/OM stanice nadvazuju spojenia iba so stanicami mimo OK/OL/OM. Stanice mimo OK/OL/OM nadvazuju spojenia iba so stanicami OK/OL/OM.
Pasma: 1,8 – 28 MHz
Mod: CW
Kategorie:
a – SOAB
b – SOAB LP (max. vykon 100 W)
c – SOSB
d – SOSB LP
e – SOAB QRP (max. vykon 5 W)
f – MS
g – SWL
Jeden operator sa moze prihlasit do viacerych kategorii a) az e) (napr. teda sucasne SOAB, SO-20m a SO-80m a pod.). V kat. MS plati 10-min. pravidlo, t. j. ze najkratsia doba prace na jednom pasme je 10 minut. Rychla zmena pasma za ucelom ziskania noveho nasobica je dovolena (pri nadvazovani spojeni v pasme A je mozne urobit nasobic v pasme B a vratit sa spat na pasmo A). Vo vsetkych kategoriach je dovolene vyuzivat DX cluster.
Sutazny kod: OK/OL/OM: RST + okresny znak, ostatni: RST + poradove cislo QSO od 001.
Bodovanie: OK/OL/OM: EU = 1 b., DX = 3 b., EU stanice: OK/OL/OM = 1 b., DX stanice: OK/OL/OM = 3 b.
Nasobice: OK/OL/OM: prefixy podla zasad WPX na kazdom pasme zvlast; ostatni: okresne znaky OK/OL/OM na kazdom pasme zvlast.
Pravidla pre SWL: Posluchaci z OK/OM si zapocitavaju body za odposluch vsetkych stanic (vratane OK/OM). Ako nasobice si zapocitavaju prefixy stanic okrem OK/OL/OM a okresne znaky OK/OM bez ohladu na pasmo.
Denniky: do 1.12.2003 na adresu: CRK, OK-OM DX Contest, P.O.Box 69, 11327 Praha 1, CR, e-mail: okomdx@crk.cz. Elektronicke denniky by mali byt vo formate Cabrillo, pripadne v inom ASCII formate.