Odpoveď na: pouzivanie neobsadenich kot ktore boli pridelene/rezervovane

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum VKV pouzivanie neobsadenich kot ktore boli pridelene/rezervovane Odpoveď na: pouzivanie neobsadenich kot ktore boli pridelene/rezervovane

#11838

om3cvv
Člen

Marek skúsim to ešte raz a naposledy.
a prečo sa nemozem pitat tu?
Z jednoduchého dôvodu, ťažko je naučiť niekoho malú násobilku, kto má potiaže s počítaním. Preto je vždy lepší osobný kontakt.

nikde niesu v slovencine/cestine nejake podrobnejsie “clanky” pre zaciatocnikou tak sa pitam tu. A tie co su su vseobecne a preto sa pitam na menej standardne veci. Je v tom nejaky problem?
Ale sú, v OK je to vydané na CD, len si to treba objednať.

Fakt na webe sa vieme len hadat. Davat univerzalne odpovede ako: “vylez na kopec a chod si to skusit” (tvoja a uz si mi ju dal viackrat)
No a bol si na tom kopci? Nemusí to byť zrovna Javorina.

Ale ja nemienim zo seba robit debila na kopci na ktoreho sa vrhne banda “policajtou”, tak sa pitam
Neviem prečo takto uvažuješ, každý chce spraviť spojenie a spraví pre to všetko aby to vyšlo. Tak sa NEPITAJ, ale vysielaj.

p.s. Dakujem za pozvanie ale zo spolkami mam VELMY zlu skusenost. Takze bude stacit ked mi sem tam niekdo odpoviete na prevadzacoch. Kde jak debil cakam kym skoncia z testovanim zdrojou a anten aby mi na vyzmu neodpovedali ;-(
Ten útorok nie je spolková činnosť. Je to naša vlastná iniciatíva, ktorá činnosť nemá nič spoločné so SZR. Bolo by dobré, keby si napísal cez ktoré prevádzače pracuješ.

P.S.S. Je niekde na nete zoznam lokalne pouzivanich frekvencii? pripadne tonov?
Ano, bolo to na pakete.

P.S.S.S. Preco niekde vyuzivaju CALL/ARES frekvenciu ako lokalnu kecaciu?
Nie je to zakázané.

P.S.S.S.S preco vela ludi odpoveda len znamym alebo len pocas zavodou?
Každý potrebuje body a preto je normálne, že vždy má prednosť buď vzdialená stanica. alebo stanica, ktorá má silný signál.