OM LOW POWER VHF CONTEST 2022

1) Slovenský rádioamatérsky portál CQ.sk organizuje QRP preteky na VKV, ktoré sa konajú v nedeľu prvého augustového víkendu (7.8.2022) od 07.00 do 13.00 UTC v pásme 144 MHz.

2) Kategórie:
1. Single aj multi op.spoločne − výkon vysielača do 10 W z jediného koncového stupňa, ľubovoľné QTH

3) Modulácia: CW, SSB a FM.

4) Kód: RS(T), poradové číslo spojenia od 001 a WW lokátor.

VKV QRP stanica v prírode
VKV QRP stanica v prírode

5) S každou stanicou je možné do preteku započítať jedno platné spojenie, pri ktorom bol oboma stanicami predaný a potvrdený kompletný súťažný kód.

6) Použitie rádioamatérskych komunikačných prostriedkov a sietí a diskusných chatov, ako aj použitie akýchkoľvek iných médií na odovzdanie celého alebo časti súťažného kódu je úplne zakázané. Ku kompletnému, obojstrannému odovzdaniu súťažného kódu a potvrdeniu musí dôjsť výhradne na pásme a v dobe trvania spojenia. (Pozn. nový bod od roku 2022)

7) Bodovanie: za jeden kilometer preklenutej vzdialenosti sa počíta 1 bod.

8) Súťažný denník je akceptovaný v elektronickom formáte EDI podľa bodu 13 Všeobecných podmienok pretekov a súťaží na VKV. Je potrebné zaslať ho elektronickou alebo klasickou poštou na adresu vyhodnocovateľa najneskôr desiaty deň po preteku. Adresa: Viliam Petrík, Ivanovce 371, 913 05 alebo log(@)cq.sk .

9) Kóty na preteky sa neregistrujú. Vo vlastnom záujme je však vhodné zverejniť v sieti packet radia a na Internete obsadenie kóty.

10) Pokiaľ nie je stanovené inak, platia v ostatnom Všeobecné podmienky pretekov a súťaží na VKV platné od 1.7.2011.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x