Odpoveď na: Zvláštny typ modulácie

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum KV Zvláštny typ modulácie Odpoveď na: Zvláštny typ modulácie

#13539 Odpoveď

om5na
Člen

Pokiaľ aj v budúcnosti budeme diskutovať o rôznych signáloch, ktoré sa objavujú v rádioamatérskom pásme som za, ale len za predpokladu, že používame freeware, skúšobnú verziu alebo legálne zakúpenú verziu programov.

Verejne diskutovať o záveroch získaných nelegálne nadobudnutým programom alebo verejne žiadať o pomoc ako používať takto získaný program je podľa môjho názoru minimálne neetické.

Ako príklad uvediem vynikajúci program MULTIPSK. Vo free verzii ponúka veľmi široké možnosti v oblasti digitálnej komunikácie. Dokonale spolupracuje so staničným denníkom DXKeeper (DXSuite). Má síce trochu ťažkopádne obslužné rozhranie, ale ide o zvyk. Vo free verzii autor ponúka krátke „ochutnávky“ aj z jeho rozšírených možností. Za odblokovanie rozšírených možností, teda registráciu programu, Patrick žiada poplatok 30EUR.

Nech mi nikto, kto číta tento príspevok, nehovorí, že je to veľa za časovo neobmedzenú podporu s perfektnou technickou podporou na k tomu určených špecializovaných fórach.

Mimochodom dnes som natankoval za 40EUR a v potravinách som nechal 10EUR za pečivo, minerálku a iné drobnosti. Ale toto už nepatrí do tematiky tohto fóra.

Prajem pekný víkend.

OM5NA, 8)