Odpoveď na: Radioamaterske skusky v Kosiciach?

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Iné Radioamaterske skusky v Kosiciach? Odpoveď na: Radioamaterske skusky v Kosiciach?

#13771 Odpoveď

V niektorých bodoch nesúhlasím, je to ale na veľkú debatu. Financie nie sú taký problém ako sa zdá, ak sa stretne partia agilných HAMs, ide to. Jedenásť RK dokázalo získať z 2% spolu vyše 22-tisíc euro (rok 2011) http://www.rozhodni.sk/documents/42-78-9711-roc_prehlad_11.xls
a je to ich šikovnosť a úsilie. Verím, že by sa mohlo nájsť aj niekoľko ďalších, ktorí by to dokázali tiež. Taktiež SZR má určité financie, príspevky od štátu či majetok.

V OM je skôr potenciál na VKV pre SAT, MS a EME prevádzku. Väčšina domácich QTH nie je ideálna na bežnú prevádzku. Bolo by efektívnejšie inšpirovať sa návodmi ako http://www.ok2kkw.com/msteh/ms2004.htm

Na KV jednoznačne patrí budúcnosť remote zariadeniam. Už menšia partia zvyčajne má niekoho s vhodnejším QTH a pokiaľ spoja sily, materiál a trocha financií, môžu vybudovať solídne pracovisko.

HAM nie je ľahký koníček, má svoje požiadavky na čas, vedomosti, financie, ale aj svoju krásu a výnimočnosť. Ak sa mu budete venovať s týmto vedomím a venujete mu tieto náležitosti, určite nebudete banovať.