Odpoveď na: ham it up

Domov Diskusné Fóra CQ HAM fórum Krátke vlny ham it up Odpoveď na: ham it up

#14844
om3cvv
Člen

Každý starší rádioamatér je hrdý na svoju značku. lebo musel niečo dokázať a obetovať, aby dostal koncesiu. Pridelená značka je jedinečná a nikde na svete sa neopakuje. Jediná výnimka je, že môže byť pridelená znova ako OK3CVV.
Čo sa dá čakať od nafúkaného CB-čkára, ktorý odmieta osobný kontakt s rádioamatérmi a preferuje svoj nick pred pridelenou volačkou. Bohužiaľ sa politické pomery zmenili a na činnosť kolektívnych staníc nie je čas a hlavne nie sú prostriedky. Kolektívky sme brali ako nutné zlo, ale svoj účel napriek negatívom splnilo.
Bola by to aj otázka pre administrátora, prečo toleruje takýto stav na tomto fóre? Ale je demokracia. Lúčim sa s pozdravom nech žijú internetoví rádioamatéri! Nebolo by od veci, keby dostali aj mimoriadne značky napríklad OM99AVA.
A na záver, Norko načo je ti app konvertor, keď nemáš dobré QTH, poriadnu anténu, dobré odolné a ofiltrované rádio? Alebo potrebuješ šmírovať po frekvenciách? Ak by si chodil, stačilo by aj nepravidelne do nejakej partie, tak by si sa po kávičke dozvedel, čo potrebuješ vedieť.