Garmin Rino 120


Garmin Rino 120 GPS - obrazovka Garmin non è sconosciuto a quelli, chi è interessato al GPS (Sistema di posizionamento globale, sistema di posizionamento mondiale). Jej novinka, Garmin Rino 120, je unikátnym spojením GPS prijímača s vysielačkou. Jedinou škodou, že nie na rádioamatérske pásma….

Za cenu pod desaťtisíc korún sa konštruktérom podarilo zlúčiť 22 kanálovú vysielačku (1-14 FRS, 15-22 GMRS) S CTCSS a GPS prijímač s 8 MB pamäťou na mapu, ktorú je možné nahrávať z počítača. Dosah vysielačky je udávaný 3 a 10 chilometri. Mimo USA a Kanady je potrebné zistiť na telekomunikačnom úrade, či je možné takýto prístroj používať.Garmin Rino 120 GPS Na prvý pohľad určite upúta každého dizajn. Ten je nielen efektný, ale aj ergonomický a hlavne vodotesný. Prednej časti dominuje LCD obrazovka, pod ktorou je kurzorováguľôčka” (ako napr.na mobilných telefónoch). Vedľa nej sú tlačidlá na nastavenie hlasitosti a ovládanie zoom-u v mape. Pod nimi je reproduktor. Na boku sú tlačidlá výzvy (vyzváňania), PTT a nastavenia stránky mapy. Na vrchu je anténa a tlačidlo na zapnutie/podsvietenie/vypnutie.

Súčasťou dodávky Rina 120 je databáza námorných bój a mapa amerických diaľníc. V príslušenstve sa nachádza aj kábel na prepojenie s PC, čo umožňuje nahrať do pamäte akúkoľvek mapu podľa vlastných požiadaviek. Tie je možné získať na rôznych CD-čkách (nie sú súčasťou dodávky). Tú tvorí už len putko na ruku, clip na prichytenie za opasok, užívateľský manuál a krátka príručka. GPS WAAS prijímač určuje polohu, altitudine, rýchlosť a zemepisné strany. Samozrejmosťou je možnosť vytvárania záznamu trasy a programovanie bodov v mape.

Garmin logo Dvadsaťdvakanálová vysielačka je pomerne komfortne vybavená: 38-kanálové CTCSS, VOX, voice scrambler (utajovač hlasu, presnejšie obracač spektra), vibračné zvonenie aposition reporting”, čo je odosielanie vlastných súradníc na iné zariadenie.

WAAS ikona Podľa môjho názoru je Garmin Rino 120 mimoriadne vydareným produktom. Výhody GPS prijímačov a ich využitie (aj medzi rádioamatérmi) je čoraz väčšie. O výhodách komunikácie cez vysielačku sa zmieňovať asi nemusím. Zostáva už len dúfať, že sa raz podarí integrovať do jedného celku handheld na 2 m a GPS RX.

0 0 voci
Valutazione dell'articolo
Impostare
Imposta avvisi
ospite
0 Commenti
Feedback inserito
Visualizza tutti i commenti
0
Saremo felici per i tuoi commenti, Per favore, commento!X