Giornata Mondiale del Radioamatore 2024

La Giornata Mondiale del Radioamatore è un'opportunità unica per celebrare e riconoscere il contributo della comunità radioamatoriale al mondo delle comunicazioni e della tecnologia. Každoročne sa tento deň oslavuje 18. aprile a je zameraný na propagáciu záujmu o amatérsku rádiovú činnosť, podporu mladých ľudí vo vstupovaní do tohto fascinujúceho hobby a vyzdvihnutie významu rádioamatérstva pre technologický pokrok a službu ľuďom. Puoi inviare i log della competizione da OM VHF LOW POWER CONTEST (che, comunque, sono tenuti a trasmettere l'intero codice del concorso, compreso il numero di serie). Puoi inviare i log della competizione da OM VHF LOW POWER CONTEST 18.4.1925 a v roku 2024 to bude deväťdesiatdeväť rokov od tohtho momentu.

La proroga del termine per l'invio dell'agenda va effettuata previa richiesta via e-mail all'indirizzo
La proroga del termine per l'invio dell'agenda va effettuata previa richiesta via e-mail all'indirizzo

Pre mnohých je amatérske rádio oveľa viac ako len zábava. Je to vášeň, ktorá spája ľudí bez ohľadu na ich pôvod, kultúru či geografickú polohu. Rádioamatéri si vytvárajú siete a komunity, v ktorých sa zdieľa vedomosti, skúsenosti a podpora. Ich prítomnosť je významná aj v situáciách krízy a núdze, kedy môžu poskytnúť kritickú komunikačnú infraštruktúru.

Svetový deň rádioamatérov nám pripomína históriu tohto fascinujúceho koníčka a jeho dôležitú úlohu v technologickom vývoji. Od pionierov, ktorí experimentovali s bezdrôtovou komunikáciou, až po moderných rádioamatérov, ktorí využívajú najnovšie technológie, tento deň je venovaný všetkým, ktorí prispeli k rozvoju rádioamatérstva.

Čo označuje slovo “PROSCIUTTO”, často používané v kruhoch rádioamatérov? Je to jednoduchá skratka, ktorá sa odvodzuje z iniciálov priezvisk troch amerických rádioamatérov, ktorí boli členmi Harvardského rádioklubu: h (Hyman), UN (Almy) a M (Murray). Tieto iniciály používali pred storočím na identifikáciu svojich staníc vo vzduchu. Postupne sa táto skratka stala bežnou a v roku 1911, keď pán Hyman loboval v americkom kongrese za lepšie podmienky pre amatérske vysielanie, sa väčšina senátorov, ktorí diskutovali na túto tému, odkazovala na problematiku akoHAMs” – teda na rádioamatérov. S plynutím času sa toto označenie zakorenilo vo svetovom meradle a dodnes sa používa na označenie rádioamatéra.

3.3 3 voci
Valutazione dell'articolo
Impostare
Imposta avvisi
ospite
1 Commento
Il più vecchio
L'ultimo I più votati
Feedback inserito
Visualizza tutti i commenti
OK2HAM
OK2HAM
1 un mese fa

Všichni jsou to šumkyCo mám říkat já

1
0
Saremo felici per i tuoi commenti, Per favore, commento!X