ARISS – Amateur Radio on ISS

ARISS je medzinarodny vzdelavaci program, na ktorom participuju radioamaterske organizacie v USA, Kanade, Europe, Rusku a Japonsku.

ARISS ponuka pre studentov moznost vzbudit ich zaujem o radioamaterstvo tym, ze umoznuje hovorit priamo s clenmi posadky na medzinarodnej vesmirnej stanici ISS.Tato iniciativa ma za sebou uz niekolko spojeni s roznymi skolami v USA, ale aj v Europe. Viac informacii o projekte najdete na http://www.ariss-eu.org/ .

Na uvedenej stranke je mozne sa prihlasit aj k odberu pravidelnych informacii o aktivitach ARISS.

Na sobotu 18. septembra je pripraveny kontakt astronauta Mike Finckeho s European Space Operations Centre (ESOC) v Darmstadte vramci akcie „The long night of the stars“. V tento vecer Mike bude robit spojenie s DL0ESA, co je klubova stanica ESOC-u.

QSO je naplanovane na 1854 UTC. Stanice v Europe su pozvane na pocuvanie na downlink frekvencii 145.800 MHz FM.

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hodnotené
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
trackback
1 rok pred

[…] International Space Station, ISS, sa ozvala rádioamatérom z vesmíru pred dvadsiatimi rokmi. Pri príležitosti tohto výročia sa koná séria podujatí, keď sú z ISS sú vysielané v pásme 145 MHz rôzne SSTV obrázky. Vysielanie je na frekvencii 145,800 MHz, SSTV módom PD120. Nebudú sa ale nadväzovať obojstranné spojenia, stanice na Zemi budú môcť len prijímať SSTV obrázky z ISS. […]

1
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x
()
x