Cestovanie s PMR

Na tohtoročnú dovolenku som odlietel z letiska Bratislava. Zažil som pritom komplikaciu s vysielačkami PMR. Po navrate som na letisko zaslal tento mail:

Ing. Ivan Haba Skolska 191/25 95801 Partizanske

Dobry den.
Tento mail nepovazujte za staznost, ale za ziadost o informaciu.
Dna 22.6. som odlietal na dovolenku. V prirucnej batozine som mal fotoaparat, kameru, mobil a dve radiostanice PMR. Tieto su oznacovane ako verejne a netreba mat na ich pouzivanie ziadne doklady. Vsetky predmety boli bez namietok prepustene az na radiostanice. Dostal som informaciu, ze tieto nemozem preniest do lietadla v prirucnej batozine, ale iba podat na „vahe“ ako ostatnu batozinu, ale este aj s vybratymi bateriami. Cestujuci dostavaju informacie co si so sebou do kabiny zobrat smu a co nesmu. O staniciach PMR som vsak nikde nenasiel ziadnu zmienku a ani pracovnik kontroly mi nevedel povedat preco takto postupuje. Vec sa nakoniec uspesne skoncila, kupil som si dalsiu tasku a na vahe som podal este jednu batozinu. Vasu odpoved uverejnim aj na radioamaterskych strankach, kedze je predpoklad, ze s PMR a inymi radiami cestuju najma radioamateri. Dakujem za odpoved
Ing. Haba
Do 25.7. som žiadnu odpoveď nedostal, a tak som ju reklamoval s tým či je moja otázka priliš komplikovaná, prípadne či som ju poslal na správne miesto.

Nasledujúci deň som dostal túto odpoveď:

Eva Hovorková Eva.Hovorkova@airportbratislava.sk adresátom mne
7 (Pred 3 hodinami)
Vzhľadom na problémy s prevozom vysielačiek, ktoré vznikali na našom letisku sme sa rozhodli hlavne kvôli mamičkám, ktoré prevážali detské vysielačky, že umožníme našim cestujúcim prevoz vysielačiek s upozornením, že sa nesmú používať na palube. Ale pre bezproblémový prevoz je jednoduchšie si ich uložiť do zapísanej batožiny.
Eva Hovorková

Kancelária riaditeľa RISM
Letisko M.R. Štefánika Bratislava

Odpoveď považujem za veľmi peknú i keď na položené otázky neodpovedá. Tiež som nenašiel ani náznak toho, že by sa za spôsobené komplikácie ospravedlňovali.

Ivan OM5UM

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x