136kHz-Leuchtfeuer in Alaska

Laurence Howell, KL1X (ex GM4DMA), baute und startete den Leuchtturm auf 136 kHz in Alaska. WD2XDW Lighthouse befindet sich in Anchorage (BP41XD). V súčasnosti pracuje denne od 15 bis 05 UTC na frekvencii 137,77389 kHz, ale v pláne je aj nepretržitá prevádzka 24 Std 7 dní v týždni od 9.augusta. Zatiaľ Laurence robí testy, či nedochádza k prehrievaniu niektorých súčiastok a dorába vzduchové chladenie MOSFET PA.
Laurence Howell KL1X v shack-u.Množstvo experimentátorov sa stále zaujíma o 136 kHz pásmo potom ako FCC uvoľnilo pre rádioamatérov na experimentálnej báze”: povedal Laurence pre ARRL. FCC pritom iba v máji zrušilo prísľub ARRL na pridelenie segmentu 135,7 zu 137,8 kHz. Nakoniec dali za pravdu rádioamatérom pred veľkými energetickými spoločnosťami, ktoré argumentovali, že prevádzka na 136 kHz môže spôsobovať interferenciu s PLC systémami používanými na kontrolu rozvodnej siete.

Nový maják WD2XDW slúži na sledovanie podmienok šírenia v oblasti Štátov a pokusov so šírením signálu do Európy cez Severný pól. Vysiela pomalou telegrafiou, QRSS so 6-sekundovou bodkou a výkonom do 2W ERP.

Anténa je 32-metrový drôtový vertikál s kapacitným klobúkom avražednýmzemným systémom na niekoľkých akroch. Pozostáva z pletiva 32×32 Meter, zo stodesiatich 40 Ich brachte alles nach Hause und fing an, einzelne Radials vorzubereiten, štyroch 25 metrových s dva a pol metrovými uzemňovacími tyčami na koncoch a štyroch 550 Ich brachte alles nach Hause und fing an, einzelne Radials vorzubereiten. Prispôsobenie je asi 1mH cievkou s priemerom 35 centimetrov v päte antény.

Pohľad na otvorený vysielač majáka. Doma vyrobeným vysielač dáva približne 400W výkonu, čo znamená asi 2A anténneho prúdu. Deswegen, že lokalita sa nachádza v lese Kincaid parku, nie je na otvorenom priestranstve. Anténa však následne vyžaruje do oblasti nazývanej Cook Inlet a tak Laurence hovorí:”Signál by mal byť dobrý.”.

Do dnešného dňa síce nedostal žiadnu správu o posluchu, prvú však očakáva od Steva McDonalda VE7SL z Britskej Kolumbie, ca 2200 km južnejšie. Európa je vzdialená viac ako 7000 km a okrem toho to bude preťažké, pretože signál by musel prejsť cez/pod/nad/popri aurorálnej oblasti a raz alebo dvakrát cez oblasť osvetlenú Slnkom. Laurence tiež upozorňuje, že Aljaška je stále v perióde 24-hodinového denného svetla, zlepšenie je možné však očakávať koncom septembra a začiatkom októbra, keď dáva najväčšiu šancu na otvorenie do Európy. Laurence tvrdí, das: “Môj maják aďalšie v rúrenám pomôžu lepšie pochopiť princíp podmienok šírenia v súvislosti s niečím, čomu sa hovorífascinujúca časť frekvenčného spektra”. Nové módy schopné detekovať slabé signály, algoritmy, úpravy a konštrukcie cievok robia zo mňalicencovaného rádioamatéra od roku 1974 – nováčika.

Licencia WD2XDW je platná do 1.augusta 2005. Ako dlho však tento LF maják bude QRV nie je možné povedať. Laurence sa totiž kráti čas pobytu vKrajine polnočného Slnkaa pravdepodobne sa potom vráti do Anglicka alebo bude niekde inde v Amerike. Potešilo by ho, ak by sa mohol maják spolu s ním presťahovať na novú lokalitu

5 1 Stimme
Artikelbewertung
Aufstellen
Benachrichtigungen einstellen
Gast
0 Kommentare
Feedback eingefügt
Alle Kommentare anzeigen
0
Wir freuen uns über Ihre Kommentare, Bitte, Kommentar!x