‚CZE – BRI – S“ Česko – Britský – Slovenský pretek QRP v r.2007

Tento pretek, alebo lepšie povedané, dni QRP aktivity slovenských, českých a britských rádio-amatérov, organizuje G-QRP-Klub špeciálne pre OM, OK a G stanice. Pretek má povzbudiť nadšenie pre rádioamatérsku aktivitu s malým výkonom ako aj spoluprácu a priateľstvo medzi rádioamatérmi zo Slovenska, Čiech a Británie. Max. výkon TXu je 5W. Okrem slovenských členov G-QRP-C je v tomto preteku vítaný každý OM rádioamatér ktorý je schopný a ochotný pracovať s malým výkonom. Veď nie je problém stiahnuť výkon na silnejšom zariadení dole na 5W, vyviesť výstup z budiča, alebo koncom týždňa zobrať letovačku a urobiť jedno alebo viacvatový TX pre tento pretek ako aj iné preteky ktoré majú tiež aj QRP kategóriu.
Tono OM3LU uverejnil v Rádiožurnále niekoľko článkov ako ľahko znížiť výkon väčších tová-rensky vyrábaných vysielačov. OM stanice, ktoré sa zúčastnia preteku a pošlú denník na vyhod-notenie dostanú za ich úsilie aj malú účastnícku spomienkovú cenu.

Nadväzujeme spojenia so všetkými QRP stanicami. Volajte CQ QRP alebo CQ CZEBRIS. Do preteku platia aj spojenia s inými QRP stanicami, nie len s OM, OK, G a M.

BODOVANIE QSO so stanicami v:
Stanice v: G OM/OK EU DX
G/GD/GI atď. 2 4 2 3
OK a OM 4 2 2 3
EU stanice 4 4 1 2
DX 4 4 2 1

Zaciatok : 16.00 GMT v piatok 23.februara
Koniec : 23.59 GMT v nedelu 25.februara
Druh prevadzky: Telegrafia (CW)
Max. vykon : 5W

Spojenia sa robia v okolí zaužívaných QRP frekvencii 3560, 7030, 14060, 21060 a 28060 kHz niekedy aj plus/mínus 10-15 kHz, podľa toho koľko sa tam nazbiera účastníkov. Násobiče v tomto preteku nie sú. Konečný výsledok je súčet bodov zo všetkých pásiem. Vysiela sa nasledujúci suťažný kód: RST / meno / výkon napr. 579 ALEX 3W.

Denniky: Z každého pásma zvlášť plus výsledková listina, odoslať do konca apríla. G a iné stanice na G3XJS, OM a OK stanice na OK1AIJ, Karel Běhounek, ul. Na šancích č.1181, 537 05 CHRUDIM 4, Česko. Môžete použiť formulár denníka a výsledkovej listiny z nášho medziná-rodného preteku “Jarný šprint” (Rádioklub OM3KFV, pošt.priečinok č.3 , 038 61 Vrútky). Karolovi môžete poslať denník aj el.poštou na adr.: karel.line@seznam.cz. Mne pošlite kópiu denníka normálnou poštou, ( A.Korda, ul. Horná kružná č.31 (23) , 038 61 Vrútky) alebo el.poštou na adr. alexanderkorda@hotmail.com aby som vám mohol poslať účastnícku cenu.

Vlani bola účasť slovákov žalostne malá. V tomto špeciálnom preteku by sme mali reprezentovať Slovensko vo väčšom počte a tak celému svetu ukázať naše schopnosti. Všetkým želám úspech v preteku, radosť a hrdosť z dosiahnutých výsledkov.

Alex OM6SA

0 0 hlasy
Hodnotenie článku
Nastaviť
Nastaviť upozornenia
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba
Zobraziť všetky komentáre
0
Budeme radi za vaše pripomienky, prosím, komentujte!x